Miksi Oreo keksit on sikahintaisia?!

Vierailija

Yksi paketti keksejä 7,50€! Dominot on parempia.

Kommentit (10)

Vierailija

Prismassa oli! Hyllyssä luki alle 3€ ja hyllynpäädyssä 7,50 kuten kassakuitissakin... Kolme riviä keksejä, jotka olivat kuin huonoja Dominoita.

Kikkelin Tuure

Miksi niitä hehkutetaan täällä?! Ihan siitä syystä ostin niitä laivalta kun olin palstalta lukenut Oreoista. No, Dominot ovat parempia.

Vierailija

Jenkki-Oreot maksavat, koska, noh, ne tuodaan Amerikasta saakka (maahatuojafirma välissä, rahti maksaa, tullimaksut, mitä näitä nyt on). Sitten on Euroopassa valmistettavia bulkki-Oreoita, jotka ovat halvempia ja maku on jonkin verran erilainen. 

Vierailija

jotkut ostaa  niitä varmaan tunteakseen itsensä jenkiksi. myönnän että munkin mielestä on hauskaa maistaa tuotteita, jotka on mainittu jossain sarjassa josta tykkään. 7e en kyllä kekseistä maksaisi

Tämä kenttä pitää täyttää jotta oikeat käyttäjät erottuvat boteista.

Uusimmat

Suosituimmat

Uusimmat

Suosituimmat