Mieheni haluaa, että arvostelette hänen runonsa!
Mieheni, joka on kohta yhtä paha vauvapalsta addikti kuin minäkin, kirjoitti minulle tänään rakkausrunon. Hän haluaa tietää, mitä olette mieltä siitä =o).
Rakkaus nousee,
Rakkaus pitenee,
Rakkaus levenee,
Rakkaus jaksaa,
Rakkaus kestää läpi elämän,
Rakkaus kantaa ja pitää pystyssä ihmisen pienen suuressa maailmassa,
Rakkaus vie pelottavan paikan yli,
Rakkaus pystyy voittamaan kaiken,
Rakkaus puhdasta,
Rakkaus lähtee jo kehdosta,
Rakkaus ei pääty haudassa,
Rakkaus on rakkautta
Rakkaus on sinun ja minun välillä
Rakkaus on rakastaa sinua siispä Rakastan sinua xxxxx.
Terveisin Rakkaus xxxx
PS. jatkoa runoon
Rakkaus antaa,
Rakkaus ottaa,
Rakkaus kantaa myös rottaa:)
Kommentit (8)
Ihmiset ovat tietenkin erilaisia ja vakka kantensa valitse jne., mutta minusta tuollainen hempeily olisi oksettavaa. Jos ap ilahtui, niin hyvä: ilmeisesti he ovat romanttisempia kuin minä ja mieheni. Minä tykkään enemmän tekojen kautta rakkauden osoittamisesta kuin runoista ja kukkapuskista.
Jos nyt tuota runona arvioi, niin se on todella kömpelö. Liikaa rakkaus-sanan toistoa ja kliseitä. Kielikuvien pitäisi olla omaperäisempiä runossa.
Samaa värssyä mitä joka häissä kuulee...
Jotenkin plagi-olo tuli kyllä...
" Tules katsomaan, kulta." *Merkitsevä katse ja leveä hymy*
Saamansa pitää =oD!
juuri tyypillinen runopuolella hiukan kokemattoman miehen runo, mutta todella aito ja upea. Ehdottomasti hieno runo.
Mutta jos tuo ei ole teille tavanomaista käytöstä niin miksei. Itse järkyttyisin sekä eleestä, että runosta jos olisi omasta miehestä kyse.
Kirjallisia ansioita ei ole, mutta ei liene tarkoituskaan julkaista runoteosta.
Oman mieheni passittaisin kuitenkin hoitoon, jos tuollaisen tekisi.
ei kersku jne...