Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

PAS aikataulusta kysyisin muilta fiksummilta :o)

19.01.2006 |

Eli tulossa toinen PAS nyt ja aikataulu on aivan eri kuin syksyllä. Tänään torstaina siis positiivinen LH-testi. Nyt lauantaina olisi aloitettava Luget, 2 +2 annoksella. Maanantaina alkiot sulatetaan ja tiistaina siirto. Miltä kuulostaa? Kyseessä on 4 soluiset alkiot.



Syksyllä sulatus oli siirtopäivänä ja luget alkoi samana aamuna. Silloin kaksisoluiset, joista toinen olikin 4 soluinen ja toinen 3.



Vähän nyt hämää, miten muilla on lähdetty siirtoon? Kiitos vastauksista!



T. mrs.brown, joka kirjoitteli täällä viimeksi IVF:n aikaan syksyllä 2003 ja siitä tuli terve tyttö ja nyt pikkukakkonen haaveissa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
19.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä alotin kuukautisten alkamispäivänä zumenonit, kierron päivänä 13. oli ultra jossa katottiin limakalvon paksuus. Zumenonit jatku ja lisäks tuli luget 3xvrk, eli niitä käytin 3 päivää ennen siirtoo. Alkiot otettiin sulaan edellisenä päivänä ennen siirtoo, ne ei ollu lähtenyt jakautuun joten siirto aamuna sulattivat uudet alkiot jotka siirrettiin (eli niiden jakaantumaan lähdöstä ei ollut tietoa siirtovaiheessa.)



Epämääränen selitys, toivottavasti siitä jotain selvää sai:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kaksi