Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kiva poika leikkipuistossa!!

Vierailija
30.12.2005 |

Kirjoitan tapauksesta, joka piristi muuten masentunutta päivääni. Olin pikkutyttöni (1,5v) kanssa leikkipuiston yhteydessä olevalla luistinradan reunalla liukastelemassa. Tyttö yritti koko ajan mennä isojen lätkäpeleihin mukaan, mihin en tietenkään suostunut. Yhtäkkiä yksi pojista, ehkä yhdeksän ikäinen, luisteli meidän luokse ja syötti kiekon tytölleni. Hän sai leikkiä sillä vähän aikaa ja oli siitä ihan otettu. Olipa kiva ja ajattelevainen poika!! Ehkä jonkun teistä poika, jos asutte Pohjois-Haagassa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiva, että teillä oli mukavaa puistossa! Minun poikani ei kuitenkaan ollut koska oli tänään luistelemassa Käpylän kentällä : )

Vierailija
2/3 |
30.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hii, se on minun lapsuuteni luistinrata! Vieläkö siellä on lämmitetty luistinkoppi, jossa iso vesisaavi, josta kaikki saavat juoda kollektiivisesta muovikauhasta vettä janoonsa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hienot on pojan puitteet nyt luistella.. On snagari ja hienot pukukopit, vessat, limuautomaatit, ja henkilökuntaa jne. Maailma muuttuu toisaalta hienoa toisaalta surku..



Hyvää Uutta Vuotta!



Kiva aloitus Ap!