Meneekö kukaan muu B&B:hen juhannukseksi?
Kommentit (3)
Ja nimenomaan halusimme aamiaismajoitukseen. Poikkeaa suuresti hotelleista, joita mekin työmme vuoksi suurkulutamme :) .
Tällä kertaa menemme maatilalle, joka on meren rannalla. Tilalla on eläimiä. Lisäksi löytyy tietysti sauna, grillipaikat, vene, puutarhakeinu ym. Me nukumme aitassa :) . Ja ihanaa, kun saa mennä herättyä aamupalapöytään. Pidämme B&B:stä ihan kauheasti, sillä siinä pääsee näkemään erilaisia ihmisiä ja juttelemaan heidän kanssaan. Näkee myös eri paikkoja ja saa hyviä vinkkejä eri paikkakunnilta. Meille ei sovi mökkeily muuten, sillä kaipaamme vaihtelua.
ei voi verratakaan hotelliin. Minäkin haluaisin mieluummin sellaiseen, mutta on pakko mennä sukulaisten mökille, kun juhannus kuulemma kuuluu viettää omalla mökillä :( .
Muuten kulutellaan jos jonkunlaisen hotellin huoneita.