Lue keskustelun säännöt.
Raskausasiaa ;) Juuri plussanneet..
15.12.2005 |
Tein eilen raskaustestin, menkat myöhässä neljä päivää. Komean värinen plussa ruutuun tupsahti. Nyt huolettaa ristiselän kipu. Kuuluko se asiaan vai onko odotettavissa varhainen keskenmeno ? Onks teillä muilla juuri plussanneilla ristiselän tai vatsan alueen kipuja?
Kommentit (2)
mulla ainaskin muutaman ensimmäisen kuukauden ajan, aina kun olisi pitänyt menkkojen alkaa, jomotti selkää ja oli muitakin " kuukautiskipuja" .
onnea odotukseen !!!
minä ja naperi 12/04
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ja selkään nyt voi särkeä muuten vain.
Edes pieni verinen vuoto ei vielä tarkoita mitään ikävää. Vasta sitten kun kivut ovat todella kovia ja tulee runsaasti verta ja hyytymiä rupeaa olemaan peli menetetty.
Ristiselän kivusta ei siis tarvitse olla huolissaan. Vaikka, kylläpä sitä on varsinkin alkuraskaudessa huolissaan aivan kaikesta mahdollisesta ja keskenmeno pelottaa kovasti.
Onnittelut plussasta.