Lue keskustelun säännöt.
Meneekö kaksoset sekaisin?
07.12.2005 |
Siis identtiset? Eli vaikka Jani ja Joni. Voiko käydä niin, että alunperin Janista tuleekin Joni tai päivastoin? Koska niissä ei enää mene sekaisin ja haittaako jos meneekin? Tällasia mietin.
Kommentit (3)
Pienenä toisella pojalla oli pieni tunnusmerkki kasvoissa, mutta nykyisin sitäkään ei enää näy.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Eivät ole kuulemma edes identtiset, vaikka mä en kyllä usko... Heillä on lisäksi vielä todella samanlaiset nimet, tyyliin Marianna ja Marina. Eivät
kuulemma
ole yhtään saman näköiset, mutta heillä on aivan samanlaiset kasvot, ovat yhtä pitkiä ja paksuja, hiukset ja vaatteetkin lapsena aina aivan samanlaiset... Heistä ei koskaan puhuttu yksikössä.
Ja pojatkin aina kusettavat mummia, " en sie mie ollut,se oli Teemu" vaikka asia olis just toiste päin. Mun mielestä on jotenkin käsittämätöntä miten äiskä ei erota niitä vaikkei pojat ees ole ihan 100% identtisiä..