Nainen 36v, mies 28v=liikaa ikäeroa?
Kenen mielestä? Ja kenen ei? Perusteluja kiitos.
Kommentit (16)
Ei ole liikaa, jos elämäntilanteet sopivat yhteen.
Tuossa iässä molemmat on jo aikuisia.
Meilla on 12 vuotta. Tavatessa oltiin 25/37 ja yhdessa ollaan oltu jo vuosikymmenia. Mutta uskoin ehka liikaa mieheen nuorena, nyt jalkiviisautena voin sanoa, etta kannattaa pitaa oma paansa, eika antaa toisen vanhemmuuden hamata. Ei vanhempi sen viisaampi ole :D
Ja ikäero on just hyvä :-)
Haasteita on ihan samalla lailla kuin kaikissa muissakin parisuhteissa, ja yhteisen lapsen haaveiluille jää kovin vähän toteutusaikaa. Mutta muutenhan tuo ikäero ei näy arjessa mitenkään. Rakkaus ja tahto ratkaisevat.
miettikää vaik meidän presidenttiparia....Jos sen ylittää...siis ikäeron...sit on liikaa
Elämäntavat ja tulevaisuuden suunnitelmat sopivat yhteen, ei ikäerolla ole väliä.
pitäis tietää paljon enemmän, että voi vastata. Pelkkä ikä kun ei kerro niistä ihmisistä mitään.
(Kyllä vain Etelä-Amerikan eräässä intiaaniheimossa yleistä tulla raskaaksi noin nuorena)
Ai nainen miehen ISÄ? Erikoinen intiaaniheimo tollanen..:D
Kovin ovat rakastuneita, muuttamassa yhteenkin ja ovat lapsistakin puhuneet :) En ole ikinä nähnyt veljeniä niin onnellisena! :)
Miksei siis voisi onnistua?
jos ovat onnellisia ja homma toimii. Meillä 9 vuotta ikäeroa eikä sitä kukaan ihmettele.
Meillä ollaan minä nainen 38v ja mies 26v. Niin ja tällä hetkellä yhteisesti toivotusti raskaana.
Ikäero näkyy ainoastaan välillä niin, että mies on joskus hieman epävarma itsestään mielestäni ja mustasukkainenkin siksi turhista, mutta jospa se ohi menee kun "miehistyy". ;)