Ehdottakaas jotain viikonloppumatkakohdetta, kun haluan rentoutua ihan yksinäni
Lyhyt suora lento, ja paikan päällä mielellään joku kylpylähotelli tms. Riikaa tai Vilnaa ajattelin, mutta mitä muita vaihtoehtoja voisi olla?
Lähtö olis perjantaina ja paluu sunnuntaina, eli kaksi yötä perillä, ja aivan yksin omassa parhaassa seurassani.
Kommentit (6)
kummalla vaan halvemmalla pääsee. Taksi Berliinin vanhalta lentoasemalta, sieltä pääsee keskustaan parilla kympillä. Voi myös valita überhomoalueen läheltä kadewea, joten voit ihailla komeita homomiehiä, jotka eivät tule sinua häiritsemään. :D Halvat hinnat taviskaupoissa, lidl yms, ravintolat normia.
Sinne pääsee nopeasti. Vanha kaupunki on kaunis. Radisson Blu Hotel Latvijassa on ihana ESPA. Se on todella tarkoitettu aikuisen ihmisen luksushemmotteluun. Ei ole lapsia kiljumassa, vaan se on tosi rauhallinen paikka, ja siellä on mahdollisuus erilaisin hoitoihin.
Sky Barissa voit käydä katsastamassa miltä näyttää Riika 27:stä kerroksesta. Vai oliko se 26. Ja jos ei baareilu kiinnosta, niin voi sinne ajaa hissillä muuten vain, katsomaan maisemia.
Hotelli on kävelymatkan päässä vanhasta kaupungista, kaikki on siis ihan käden ulottuvilla.
Jos taas villi vesielo kiinnostaa, Jurmalasta löytyy Aquapark. Ja toisaalta, niin nopeasti pääsee junalla keskustasta Jurmalaan, että molemmatkin voi yhdistää.
Sinne menee suoria lentoja paljonkin.
se olisi ehdottomasti paras :)
Kylpyyn pääsee, On Blue Lagoon ja uimahallit kuumine altaineen, hyvin turvallinen voit rauhassa tassutella kaupungilla keskellä yötä,retkissä on valinnanvaraa vaikka kuinka, islantilaiset on ihania
ainoa miinus on kalliit lennot
Mutta sinne ei pääse lentäen.