Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

FB:n hakutoiminto on huono. En löydä esimerkiksi Saara Konstanäitiä, Jenni Anninäitiä tai

Vierailija
29.01.2013 |

muitakaan puistotuttujani joiten etunimen tiedän. Ei yhtään helpota vaikka osaisin kuvailla facebookille äidin talvimyssyn ja lapsen reimatecin värin ja mallin, lapsen iän tarkalleen ja sen onko pottatreenit jo hyvässä vauhdissa ja minkä merkkinen turvaistuin on käytössä. Vielä vaikeampaa, jos en tiedä etunimeä, ja pitäisi löytää Jaakonäiti tai Jannanäiti.



Taas tässä nähdään, että tekniikasta ei ole tositilanteessa mitään hyötyä. Vaikka mulla on kaikki tarpeelliset tiedot, niin ei, ei onnistu. :(

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin jos uskoo tuota sukunimikeskustelua. On mitä vaivattominta pysyä kärryillä siitä kuka on kenenkin lapsi, iskä, äiskä, iskän ja äiskän exä ja nyxä.

Vierailija
2/5 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nykyään on tosi vaikeaa tietää kuka on kukin. Ennen se oli niin helppoa kun perheet oli yhdellä nimellä kaikki.

Mahtaakohan Maija Jenninäiti Möttönen loukkaantua kauheasti jos kutsun sitä Maija Niemiseksi sen miehen ja tytön mukaan kun kutsun sen Jennin kanssa hoploppi-synttäreille?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toi hakujuttu on ihan huono. Samaten edes etunimen ja paikkakunnan perusteella ei saa haettua jos joku ei ole laittanut sitä paikkakuntaa sinne.

Vierailija
4/5 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vai ihanko vaan urkkiaksesi tekisit fb-haun?

Vierailija
5/5 |
29.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

vielä pystyy kehenkään yhdistämään, vai meinaatko että pankissa tapaamasi virkailija Niina Nieminen on ihan taatusti postinkantaja Pekka Niemisen vaimo koska sukunimi on sama?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi yksi