Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua Helsinki-ummikolle!

Vierailija
06.12.2005 |

Loppuviikosta olen menossa Helsinkiin, viimeksi siellä olenkin käynyt noin 15 vuotta sitten. Ehdin kierrellä työasioiltani kaupoissakin mutta tarvitsisin apua:



- Onko nyt loppuviikosta mitään hyvää juttua siellä päin, aleja tms?



- Mistä löytyisi hyviä, hauskoja ja mielellään edullisia lastenvatteita, kylältämme löytyy vain markettikamaa.



- Löytyykö lelukauppaa keskustasta?



- Minne muualle kannattaisi suunnata julkisia käyttäen kuin keskustaan ostoksille? Miten ja millä sinne pääsee?



- Entäpä äidille mistä löytyisi trendikkäitä vaatteita?



Kiitos paljon jos löytyy joku Helsinkiä tunteva!

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sieltä löytyy stocka + paljon hyviä vaatekauppoja niin lapsille kuin aikuisille. Sinulle uusi paikka Zara löytyy tien toiselta puolen stockaa.Forumiin on turha mennä, on lähes nuorten paikka nykyään.

Vierailija
2/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Säästä aikaa ja nauti:



Zara, Stockaa vastapäätä Aleksilla, naisten, miesten ja lasten vaatteita, käy rauhassa läpi

Zaran vaatteiden idea on se, että jo 2 viikossa trendivaatteet kaupanhyllyllä eli on aivan varmasti muodikkain. Ongelma on koot, XL:kin on pieni, joten jos olet kookkaampi, tutustu asusteisiin jne ja lastenvaatteisiin



Stocka seuraavaksi, 3.krs naiset, 6. lelut, voit siinä keroksessa käydä kahvilla samalla ja piipahtaa vaikka jouluostoksilla. Muista, että kaikkea voi nykyisin päivittää trendikkäämmäksi KORUILLA, jotka ovat in, joten suuntaa myös Stockan koruosastolla ja osta helmiä ja kimmaltelevaa kaulaan, jos muuta ei löydy!



Jos aikaa riittää myös:

kÄMP Galleria (H&M siellä, lastenvaatteet Aleksin toisella puolella, Gallerian yläkerrassa lastenvaatteita, mutta lähinnä , merkkikamaa=arvokkaimmasta päästä), myös Marimekko

MARANELLO, GANT



FREDRIKINKADULLA lastenvaatteita (Zicco, Fredan torin lähellä) ja naistenvaatteita, mutta kuten sanoin nauti ennemmin kiertelemisestä rauhassa kuin usea hosuen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta missä on Frederikinkatu?

Vierailija
4/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

NYT-liite, joten pääset tutkimaan myös muita tapahtumia, tervetuloa!

Vierailija
5/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

tkin niin tulee vastaan nopeasti.

Vierailija
6/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja jos siitä Aleksia pitkin Kämp Galleriaan (siis kauppatorille päin), on matkalla monta muutakin liikettä...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Zarassa sun on pakko käydä. Siellä on kivoja vaatteita, myös lapsille. Ei mitään halpoja, muttei sikakalliitakaan. Stockalle kanssa tietenkin. Niillä on oma mallisto Global essential (3. krs kahdessa paikassa) ja vielä alusvaatteissakin.



Kämp Galleriassa ,toka tai kolmas krs., sijaitsee täälläkin silloin tällöin parjattu lastevaateliike BamBami. Ja vieressä Claire (siellä muuten on jo ale) missä on naisten ja lasten vaatteita.



Jos ehdit ja tykkäät, pyörähdä Espalla Laura Ashleyllä (lähellä kauppatoria).



Nautinnollista Helsinki-päivää!



http://www.kampgalleria.fi/fi/index.asp

http://www.zara.com/i05/index.php?idioma=en

http://www.stockmann.fi/portal/suomeksi/

Vierailija
8/8 |
06.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän yhdeksän