mä jännitän kaikki työjuttuja
onko muita? Jos pitää sopia jou asia tai soittaa niin jännitän niitä tosi paljon. =( Miten eroon? Tämän takia siirrän aina puheluita tai sähköpostien laittamista.
Kommentit (3)
Se on kokemus. Eli mitä enemmän niitä teet, sitä nopeammin pääset vaivasta eroon.
Minä nuorena pelkäsin esiintymistä. Siksi otin opettajan sijaisuuden. Ekalla tunnilla luulin kuolevani. Kolmen kuukauden päästä pystin jo hengittämään. Puolen vuoden päästä olin sinut.
Aikuiskouluttajana teen tällä hetkellä töitä ja oleen luokassa aivan kotonani. Eipä uskois siitä, mistä lähdin.
onko muita? Jos pitää sopia jou asia tai soittaa niin jännitän niitä tosi paljon. =( Miten eroon? Tämän takia siirrän aina puheluita tai sähköpostien laittamista.
Etenkin puhelujen suhteen. Menen ihan lukkoon jos puhelussa ilmenee jotain yllättävää. En saa selvää toisen puheesta enkä ymmärrä mitä hän tarkoittaa. Pahinta on jos olen pyytänyt toistamaan pari kertaa enkä SILTI saa selvää mitä toinen sanoo. Varmaan johtuu omasta panikoinnista.
Ärsyttävää, mutta minkäs teet. Ja mä olen sentään projektinjohtaja! ;) Onneksi ei näy päälle päin miten mua karmii nää tilanteet.
Nykyään tosiaan olen jo tottunut asiaan ja kaikki menee suht ok omalla painollaan. Olen myös opetellut sisulla pois tuosta puheluiden siirtämisestä, koska se kasvattaa paniikkia huomattavasti...
Puheluita varsinkin. Sähköpostilla on mun mielestä helppo hoitaa asioita. Jos sitä ei olisi, niin mistään ei tulisi mitään.