Kumpi valmiista imelletyistä perunalaatikoista parempaa: Saarioisten vai Atria?
Kommentit (5)
Hämeestä olen ja tuuvinkin teen ihan omin käsin ilman siirappia!
Hämeestä olen ja tuuvinkin teen ihan omin käsin ilman siirappia!
Niin meilläkin aina imellettiin perunalaatikko ilman siirappia hämäläisen isäni mestaritaidolla, itse en pääse lähellekään yhtä hyvää.
Pari vuotta sitten kyllästyneenä omaan taitamattomuuteeni ostin valmiin laatikon ja se oli yllättävän hyvää!! Tosin en valitettavasti kiinnittänyt huomiota kummanko valmistajan se oli mutta hämäläisen isän tyttärenä voisin todella sitä suositella :)
Hämeestä olen ja tuuvinkin teen ihan omin käsin ilman siirappia!
loora on laatikko.
Kymppi Imelletty Perunalaatikko on ehdottomasti parasta! Ihan kuin mummon tekemää. Saarioisten laatikko oli ainakin suuri pettymys, se ei edes ole oikeasti imellettyä vaan makeutettua. Atriaa en muista maistaneeni.
Saarioisten perunalaatikko on parempaa.
Atrialla parempaa taas on lanttulaatikko: maistuu enemmän autenttiselta ja kotonatehdyltä. Porkkanalaatikko taas on parempaa Saarioisilla: Atrian porkkanalaatikko on kuin vauvojen mössöä ilman kunnollista rakennetta.