Kuinka vanhoja te olette jotka aina huutelette tota porvoota?
Tai provoo yleensäkin?
Vaikutatte tosi lapsellisilta ja se on tosi ärsyttävää!
Kommentit (9)
Ja sitten kun sitä provoa kiljutaan joka välissä, vaikka tarina ei olisikaan erikoinen. Esim. nämä pettämisjutut. Näiden huutelijoiden maailma on varmaan niin naiivi, ettei uskota että jotakin " pahaa" voi maailmassa jollekin tapahtua.
Kakaramaista, ja huonoa itsetuntoa osoittavaa (" MINÄ huudan PROVO! koska MINUA ei huijata, niinkerta!" ).
En ole näitä vakihuutelijoita, mutta perusteluni on tämä: " keksi jotain parempaa, äläkä näin läpinäkyvää."
Luulin et nää provoo huutelevat olis jotain 17-20v, mut nää on 30-40v!!! Ettekö voi lopettaa sitä?
jos on joku älyttömyys niin tarviiko aloittajan kuvitella kaiken menevän läpi? Mut tuota ihan normaaleihin juttuihin huutelua en tajua.
koska se, miten ap reagoi huutoon paljastaa, onko kyseessä provo vai ei.
Minä en halua tuhlata aikaani provoihin.
Teen itse työtä aikuiskoulutuksessa ja työkseni luen ihmisten tekstejä. Olen oppinut aika paljon teksteistä, tyyleistä ja rivien välistä lukemisesta. Yleisesti ottaen minä " näen" sen, onko kyseessä tosi tarina vai ei. Intutitio on myös pelissä.
Jos tarina on tosi, ja katson,e ttä voin antaa kirjoittajalle jotain tietoa tai tukea häntä muuten, niin sitten kirjoitan lisää. Provoihin vastaaminen on ajan hukkaa.
t. tuo 37 v
ikäluokan edustajia. Mä olen 32.