Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ulkoilu 1v6kk lapsen

Vierailija
05.12.2012 |

kanssa.Eli ulkoilettteko joka päivä kovillakin pakkasilla?Tuntuu,että poika hyppii seinille,kun ei pääse kunnolla joka päivä ulkoilemaan,kun pakkasta niin paljon.Tänään tosin oli pakko lähteä 1/2 tunnin kävelylle(poika käveli),kun pelkkää kitinää ja kaappien penkomista.En enää keksi mitä tekisin pojan kanssa sisällä,ehdotuksia mitä tehdä kovilla pakkasilla sisällä lapsen kanssa????Kiitos:)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta jos on kova tuuli, tai muuten tosi kylmä, en ulkoile vaan lähden lapsen kanssa uimahalliin, perheliikuntaan tms. jossa lapsi saa liikkua ja purkaa energiaansa. Muuten hyppii tosiaan seinille. :)

Vierailija
2/2 |
05.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aamulla ulos kun oli -14. Me tehtiin muovailuvahoilla, on muovailutikkuja ja muotteja joilla sai kivaa tekemistä ainakin puoleksi tunniksi. Katsoimme Myyrää, luimme kirjoja, pojat leikkivät keskenään pikkuautoilla, kävimme suihkussa(ajattelin että hoidetaan se nyt alta kun illalla voimme käydä ulkona jos on lämpimämpää.)

T.3-ja 1v4kk poikien äiti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi viisi