Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Puhelinmyynti ja kestotilaus
16.11.2012 |
Hei, puhelinmyyjä sattui soittamaan erittäin heikkona hetkenä ja vakuutti mut tilaamaan näytepaketin jotain helvetin sukkia vain toimituskulujen hinnalla. Tämä ei velvoita kestotilaukseen, vaan heti paketin saatuaan voi peruuttaa tilauksen.
Tästä nyt on jo pian 2kk aikaa eikä mitään sukkia ole näkynyt. Mitään firman nimeä ei ole missään ja puhelukin tuli tuntemattomasta. Voinkohan olla puhelimessa tehdyn sopimuksen perusteella nyt jonain kestotilaajana vaikken ole mitään asiakasnumeroa tai tilausvahvistusta nähnytkään?
En yleensä ikinä tilaa mitään, toi puhelu sattui tulemaan monen vuorokauden valvomisen jälkeen ja jossain hitonmoisessa mielenhäiriössä suostuin :(
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
jonka saamisesta on viikko vai oliko kaksi viikkoa aikaa peruuttaa tilaus ilman syytä. Jos et ole saanut, et ole varmaankaan tilaajana.