Voihan v, kuukautisista asiaa!
Matkalle lähtö olisi ensi kuussa ja hain primolut pillereitä kuukautisten siirtoa varten. No, ne alkoivatkin tänään 5 päivää etuajassa joten siirto ei nyt onnistu. Kysymys on että onko mitään pilleriä jolla hillitä verimäärää? Burana ei auta.
Kommentit (7)
Kyllä mä ainakin tuossa tilanteissa vaan siirtäisin ne tulevat menkat niillä pillereillä. Senhän takia suositellaan siirrettäväksi ne matkaa edeltävät, jos siirtopillereistä tulee jotain sivuoireita. Mutta eihän niistä välttämättä tuu mitään.
joutuisin heräämään joka yö pillerin takia, niitä siis otetaan 3 per vrk. Lisäksi tulee alkoholia otettua joten niiden teho yhdessä alkoholin kanssa mietityttää. Ap
joutuisin heräämään joka yö pillerin takia, niitä siis otetaan 3 per vrk. Lisäksi tulee alkoholia otettua joten niiden teho yhdessä alkoholin kanssa mietityttää. Ap
ja varmasti saat rytminkin rukattua sellaiseksi, ettei tarvi yöllä herätä. Ei niiden ottaminen nyt ihan tunnin päälle ole kuitenkaan.
Se vielä mietityttää että ei pitkä lentomatka aiheuta mitään ongelmia siis lähinnä jotenkin lisää veritulpan riskiä tms. Joudun siis aloittamaan jo pari päivää ennen lentoa ja syömään pillereitä melkein koko reissun ajan. Ap
...niin kannattaa varmaan kysyä lääkäriltä tai apteekista asiasta.
matkan aikana tulevat kuukautiset? Primolutin voi aloittaa varmuuden vuoksi hieman aiemminkin kuin tuo 3 päivää ennen vuodon oletettua alkupäivää.