Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsettomia linjoilla? kuinka olette selvinneet katkeruudesta esim niitä

Vierailija
02.11.2012 |

tuttuja kohtaan, jotka useiden aborttien jälkeen tulee raskaiksi heti kun haluavat =( Tiedän, ettei ole multa pois mutta omassa lähipiirissä nyt tällanen tapaus ja voi että kun satuttaa ja suututtaakin. Samoin mieheni lapsen äiti (miehen eksä siis), oli "vitsillä" heittänyt miehelle että tuu vaan päiväkahveille hänen luo, kun sai tietää raskaaksitulovaikeuksistani X(

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
02.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai hoidoista. Itse mieluumin kestäisin vittuilua kuin sääliä. Osaisinpahan ainakin erottaa kanssakäymispiiristä ne, ketkä ovat luonteeltaan kelvottomia. Säälistä ei tiedä, onko se aitoa vai ovatko salaa vahingoniloisia.



Parille läheiselle ystävälle olen asiasta maininnut, ja heidän reaktionsa on ollut aito, siis tyyliin 'voi paska'. Katkeruudesta olen pyrkinyt pois. En tiedä kuin yhdestä abortista, tämä sai yhden lapsen myöhemmin eikä omin avuin, nyt hänellä on lisäksi yksi sijoituslapsi.



Mä vaan ajattelen, että tämä on meidän osamme. Kummallakaan ei ole aiempia liittoja eikä lapsia. Olemme lähteneet rakentamaan elämäämme toisin kuin miten se yleensä menee. Teemme töitä ja opiskelemme lisäksi molemmat yliopistossa "sivistyshömppää". Kesäämme tadetta, entisöinne design-huonekaluja. Vaikutamme yhteiskunnaillisesti. Tärkeää on pitää itsensä puuhassa ja täyttää elämä merkityksellisillä asioilla. Enemmän olen surullinen kuin katkera, enkö sitäkään kuin puiskittain.



Se mistä olen kieltäytynyt täysin johdonmukaisesti, on kavereiden lapsenvahtina oleminen. Lapsista on sekä riemua että riesaa. Miksi ottaisin riesan ilman riemua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi neljä