Mikä yökerho Lahdessa yli 30-vuotialle?
viikon päästä suuntana lahti eikä mitään hajua mihin kannattaa mennä. Tietäiskö joku täällä?
Kommentit (4)
Lahdessa ei ole yli kolmekymppisille muuta yökerhoa kun Armas. Jos tykkäät istuskella ja jutella, on paikkasi Teerenpeli. Voit myös käydä vilkaisemassa Seurahuoneen Piazzaa. Tosin pikkujouluaikaan siellä ei ollut kun mamuja ja maksullisia naisia (nekin taikkuja ja venäläisiä).
Sinulle varmaan kohta vastataan, että Armas. Mutta älä hyvän tähden eksy sinne! Jos itseään naisena yhtään kunnioittaa, niin pysyy vaikka Teerenpelissä turisemassa koko illan. Armas on kamala paikka, täynnä ns. rahvasta jotka eivät osaa käyttäytyä.
En kyllä osaa enää sanoa, mikä olisi paras yökerho vähän vanhemmille (olen itsekin 30v). Täältä puuttuu sellainen :(
Lahden Armas on sopiva yli 30-vuotiaille. Alakerrassa soi 1980-2000-luvun poppia, discoa ja rockia. Ihmiset tavallisia 30-50-vuotiaita, tanssilattia on täynnä.
Toisessa kerroksessa on enemmän 24-30-vuotiaita ja siellä soi uudempi musiikki. Toisessa kerroksessa myös karaokehuone, kaikenikäisiä. Kolmannessa kerroksessa ravintola Wintti.
Armasta vastapäätä on muitakin baareja ja pubeja, joista voi tsekata mieleisensä.
Nostan tämän ketjun koska parin viikon päästä itsellä sama tilanne kuin aloittajalla! Vinkkejä kiitos!!