Alanyaan lokakuussa 7-vuotiaan ja 1v3kk kanssa
Suunnitellaan matkaa Alanyaan kahdeksi viikoksi lokakuussa. Mukaan matkalle lähtisi lapset 7v ja 1v3kk. Olisi kiva jos joku Alanyassa lasten kanssa matkustanut jaksaisi antaa vinkkejä, mitä tuon ikäisten kanssa olisi kiva touhuta, missä päin on kivoja leikkipuistoja jne.
Lisäksi jos joku tietäisi Huoneistohotelli Mayflowerista tai Hacibey Apartmentsista, niin kuulisin mielellään millaisia olivat lasten näkökulmasta ajateltuna?
Minkälainen hintataso ja valikoima Alanyassa on marketeissa, ajatellen sitä, että haluaisi itse myös laittaa ruokaa huoneistohotellissa? Entä hintataso ravintoloissa?
Ja kaikki muutkin mahdolliset vinkit ja kokemukset Alanyasta lasten kanssa matkustaessa on enemmän kuin tervetulleita :)