Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Poikani pippelileikit

Vierailija
24.09.2012 |

Miten pitäisi suhtautua oman pojan pippelileikkeihin naapurin poikien kanssa.



Poika on mennyt ekalle luokalle ja kavereita on alkanut olla enemmän. naapuristossa asuu 7-11 vuotiaita poikia joiden kanssa poikani liikkuu. Poikani on useasti tullut itkuisena kotiin. Kerran myös huomasin että poikani oli polvillaan toisen pojan edessä. Aloin seurata poikani leikkejä. Poikani siis näpräilee naapurin poikien pippeleitä ja toimii heidän "panopuunaan". Tosin kerran kun tilanteen näin niin poikani itse halusi sitä. Itse kopeloi toisen pojan haaroja ja tarjosi pyllyyään heille. Joku pojista ainakin on sukupuolikypsä koska kerran poikani pikkuhousuissa oli selvästi ison kokoinen spermatahra juuri pyllyreiän kohdalla.





Juttelin poikani kanssa tilanteesta vähän kautta rantain. Hän vaan silmät kirkkaana totesi, että naapurin pojat on kivoja poikia kun leikkii hänäen kanssaa.





Mitä pitäisi tehdä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä pitäisi tehdä?

tuo provoilu ja mennä hoitoon, tietysti.

Vierailija
2/3 |
24.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos kysessä olisi tyttö, miten toimisit? Varmasti puuttuisit asiaan. Onhan lapsilla toki noita lääkärileikkejä ym., mutta ei enää tuossa iässä pitäisi olla. Sanoisin lapselle, että jalkaväli on yksityistä aluetta, johon muut eivät saa koskea. Aivan kuten ei saa koskea muihinkaan "reikiin". Lapsi täytyy opettaa suojelemaan itseään. Kaikki leikit eivät ole hyviä leikkejä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
24.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitoin ilmon asiattomasta viestistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi viisi