Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paras Lapinkohde?

Vierailija
23.09.2012 |

Pääsiäiseksi mennään ja tykätään hiihtää ja lasketella. Kaksi lasta (8 ja 9 v) mukana. Saariselällä ollaan köyty ja tykättiin.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä pidän Ylläksestä, koska siellä on omassakin rauhassa mökkejä, kuitenkin suht. lähellä rinteitä, ja aivan latujen vieressä.



Lemmenjoki on lapin suosikkikohteeni, mutta siellä ei lasketella:D

Vierailija
2/3 |
23.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

rauhallinen perhepaikka, siellä on myös mahtavien latujen ja rinteiden lisäksi kylpylä. Ja mikä parasta ei pahoja ruuhkia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsiperheelle suosittelisin Yllästä, Luostoa tai Pyhätunturia. Jos laskettelu isoin juttu, niin sitten ehkä voi jättää Luoston pois, kun siellä ei mahdottomasti variaatiota rinteissa ole. Ylläksellä on myös kylpylähotelli.



Levillä toki on paljon tekemistä, mutta se on täynnä bilettäviä nuoria ja aikuisia, ja etenkin sesonkiaikoina turhankin ruuhkainen ja äänekäs. Lapinrauhasta saa parhaiten irti muualla :)



Toki Ylläshän on aika lähellä leviä, niin voi hyvin tehdä päiväreissun vaikka sinnekin.