Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko nyt jotain KOIRIEN mahatautia liikkeellä? ov

Vierailija
16.09.2012 |

Meidän koira paskoi eilen kolme kertaa lattialle vetelät kakat ja lenkillä neljät pienet vetelät.

Lisäksi oksensi kaksi kertaa.

Tänään sitten teki yhdet pienet ruikut lattialle + lenkillä yhdet ruikut.

Kuumettakin on vähän (nyt kyllä laskussa) ja koiralla on veto pois. Juo kyllä hyvin, mutta ruoka ei luonnollisesti maistu.

Elukkalääkärille soitettu ja hän käski seuraamaan kaks-kolme päivää kotona ja jos maitohappobakteerit ei auta, ni sitten antibiootit.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sekä virusperäistä, ulosteiden kautta tarttuvaa, että myös ihan siksi että maaperän mikrobikanta muuttuu ja maassa on paljon hajoavaa ja mätänevää materiaalia.

koira vaan kana-riisikuurille ja niitä maitohappobakteereita, niin luulisi että auttaa parin päivän sisällä. Myös kuivattua naudan vatsaa voi antaa, jos koira sitä tykkää jyrsiä.

Vierailija
2/2 |
16.09.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

että sitä hyvin sulavaa kanaa ja riisiä kannattaa aina olla pakkasessa, koska aina ne koiran vatsataudit yllättää, ja harmillisen usein aamuyöllä...jos näyttää, että koiralla on usein vatsa sekaisin, voi olla että suolisto on ärtynyt ja tulehtunut. Silloin pari viikkoa pelkkää kanaa ja riisiä, että suolisto rauhoittuu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kahdeksan