Tyttäreni osaa ennustaa.
Tyttäreni sanoi 3-vuotiaana, että"On kivaa kun äidin mahassa kasvaa pikkuveli minulle ja sen veljen nimeksi tulee Eino. Vain viikko tuon tapauksen jälkeen raskaustesti näytti plussaa ja tyttö tosiaan sai pikkuveljen, jonka nimeksi tuli Aleksi Eino Juhani.
Kommentit (4)
Jos se näki sun aamupahoinvoivan ja kertoi päiväkodissa/kaverille, että äidillä huono olo aamulla, niin ne sitten tokaisi humoristisesti että nyt on perheenlisäystä tiedossa.
Tai jos se vaan ihan täysin sattumalta sanoi niin, elämä kun on se verta pitkä ja monimuotoinen, että kaikenlaista epätodennäköistä käy pakostakin.
niin sanotusti tietää asioita. Mutta tuo nimijuttu ei nyt varsinaisesti ole ennustamista, vaan te laitoitte sen nimen, jonka lapsi sanoi.
uskomatonta paskaa mitä joku moista suoltaa totena.
No, saavathan perussuomalaisetkin äänestäjänsä jostain...
Ystäväperheeseen oli tulossa vauva. Äiti oli lähdössä ultraan ja kertoi lapselle että menee lääkäriin ja siellä katsotaan vauvaa äidin masussa. Lapsi tuumasi että ei ole enää vauvaa, vauva meni Taivaaseen... ja niinhän siinä oli käynyt. Keskytynyt keskenmeno.
niin sanotusti tietää asioita. Mutta tuo nimijuttu ei nyt varsinaisesti ole ennustamista, vaan te laitoitte sen nimen, jonka lapsi sanoi.