Miksi miehellä pitkät kynnet on ällöttäviä ja naisella ok?
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1596225/olympialaisten-mit…
Katsoin tuota kuvaa ja eiväthän edes olleet kovinkaan pitkät. Minua ei ällötä.
Kommentit (9)
Monilla mun kavereilla on vaippaikäisiä lapsia ja pitkät kynnet. Aina, kun he kahvipöydässä kaivelevat jotain keksiä paketista niillä pitkillä kynsillään, toivon että ovat käyttäneet hanskoja pestessään lapsensa kakkapyllyä. Muuten siellä pitkien kynsien ja ihon rajassa on väistämättä bakteeripesue ihan sieltä nicopetterin persikkapyllystä.
No johtunee varmaan siitä että pitkät kynnet mieellä tuo monelle mieleen sellaiset likaiset ja epäsiistit kynnet, mutta jos kynnet on puhtaat niin ei ne silloin ällötä :)
Minä pidän itsekin pitkiä kynsiä välillä, ja tiedän kyllä, että ne ovat likaisemmat kuin lyhyet.
Lakkaamattomat ja/tai hoitamattomat pitkät kynnet on kamalat. Muutamalla työkaverilla on sellaiset kellastuneet tai harmaantuneet likaisen näköiset pitkät kynnet.
on ällöttävät tasapuolisesti molemmilla sukupuolilla.
tarvitsisi sormiaan minun alapäähäni työntää:) Että silleen!
noilla kynsillä varusretun miehen ei tarvitsisi sormiaan minun alapäähäni työntää:) Että silleen!
Miksi pornossa lesboilla on aina aivan hirveän pitkät kynnet?
pitkät kynnet ällöttää. äidilläni on pitkät kynnet ja aina kun se työntää kättänsä mua kohti koskettaakseen, kavahdan inhosta, koska sen kosketus on terävä kuin korppikotkalla.
Kuin siinä, että tatuoinnit ovat naisilla ällöttäviä mutta miehellä OK.
Miksi kainalokarvat ovat miehellä ok, mutta naisella ällöttäviä?