G: Pääsitkö inssistä läpi ensimmäisellä yrittämällä?
Kommentit (9)
Huomautti siitä etten käyttänyt vilkkua kun laitoin auton parkkiin..
kaikki neljä ekalla läpi. C ja CE insseissä vielä isoja plussia paperi puolillaan :) moottoripyörällä meinas tulla kommenttia mut oli nin huono sää ettei se inssikään olis kuulemma sen paremmin pärjänny.
ja kaksoisiskokin pääsi. Onneksi sisko tökkäsi takapenkiltä kun meinasin ajaa ajokieltoa vasten. ;-D
Taisi inssi sääliä vanhempiamme kun ei laittanut siskoa edes tekemään mäkilähtöä saati parkeeraamaan. Mä sitten tein molemmat.
mutta tuohan on oikeasti hyvinkin paljon siitä kiinni, onko ollut oma- vai autokoulun opetuksessa. Ne ei kuulemani mukaan edes saa päästää läpi kaikki omaopetuksessa olevia, vaikka ajaisi miten hienosti. Sillä viissiinhän on helppo rahastaa. Autokoulussa käyneet taas pääsevät paljon helpommalla.
Olen kyllä kuullut puhuttavan samaa mutta lienee urbaanileganda. Ekalla kirkkaasti läpi, vaikka meillä oli opetuslupa.
Olen kyllä kuullut puhuttavan samaa mutta lienee urbaanileganda. Ekalla kirkkaasti läpi, vaikka meillä oli opetuslupa.
ihan inssityypiltä kuultua juttua.
-10
En pysähtynyt suojatien eteen pysäköidyn auton viereen. Paha moka, josta otin opikseni, ja muistan kyllä aina pysähtyä. Inssistä on jo 34 vuotta aikaa.
vaikka en huomannut valojen vaihtumista vihreäksi ja kun lähdin sammui auto. Inssi pisti hermostuksen piikkiin koska olin juuri lähtenyt liikenteeseen.
vähän tuli sanomista parista hieman myöhäisestä jarrutuksesta liikennevaloissa mutta läpi pääsin.