Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Exotic Mai Khao Lak ja Kids Club?!

Vierailija
08.08.2012 |

Mitä kys lastenkerho sisältää ja millainen "porukka" sitä vetää? lapset jännittää suht helposti ja jos vielä vieras kieli käytössä niin miettivät miten ymmärtävät puheet, pyynnöt ym.

Lähetättekö missä vaiheessa ennen matkaa sen repun, t-paidan ym kotiin?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

on jatkuvasti läsnä mutta suomalaiset ei.

Vierailija
2/4 |
09.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli sitten huoneistojen sijainnista, viihdejärjelmien kielistä tai mistä tahansa kyse niin aina joku vetää tuo ruotsalaisuuskortin esille, miksi??

Alkaa tulemaan p*skan maku suuhun ja jos vastaavaa "suosimista" jollakin matkanjärjestäjällä esiintyy niin kyllä alkaa meittimään muita vaihtoehtoja..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

reissussa Thaimaassa ja todennut tuon opas tilanteen. Ruotsinkielinen opas on aina paikalla ja toisinaan myös se suomenkielinen. 2

4/4 |
09.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei,



Bamse- ja Superkids- kerhojen vetäjät ovat aina suomea puhuvia Finnmatkojen oppaita. Vetäjät ovat usein koulutukseltaan lastentarhaopettajia tai lastenhoitajia. Hotelleilla on yleensä myös samaan aikaan skandinaavinen lastenkerho (jossa tanskalaisia, norjalaisia sekä ruotsalaisia lapsia), mutta suomalaisia lapsia ohjaa suomenkielinen opas.



Ruotsalaisia Fritidsresorin ja Tanskalaisia sekä Norjalaisia Star Tourin oppaita on usein hotelleilla enemmän kuin Finnmatkojen suomalaisia oppaita, sillä kyseisillä matkanjärjestäjillä on yhteensä enemmän matkustajia kuin Finnmatkoilla. Skandinaaviset oppaat palvelevat pääasiassa skandinaavisia matkustajia, mutta toki auttavat myös Finnmatkojen asiakkaita tarpeen tullen.



Bamse-kerhossa liikutaan ja leikitään erilaisia leikkejä, viikko-ohjelmaan voi kuulua esim. bamsejumppaa, vesiolympialaisia ja merirosvopäivä. Superkids-kerhon ohjelma on suunniteltu jo hieman vanhemmille lapsille ja toiminta saattaa olla jo hieman itsenäisempää. Ohjelmassa saattaa olla esimerkiksi urheilukisoja ja hiekkalinnan rakentamiskilpailuja.



Kerhotavarat saapuvat teille matkahuollon kautta arviolta 14-10 päivää ennen matkan alkua.



Ystävällisin terveisin,

Mimmi/Finnmatkat