IHANAA, että lapsilla alkaa koulu pian!!!!!!!
En jaksaisi enää päivääkään tuota tekemisvääntämistä, haahuilua ja skitsoamista millpoin mistäkin.
Kommentit (3)
Ihanaa kun koulu alkaa, oma vika mutta ainakin meillä on näin lomalla rytmit vähän vinksallaan, kun koulu alkaa rytmit normalisoituu ja itsekäs minä saan edes vähän RAUHALLISTA aikaa vuorokaudessa kun lapset ovat koulussa (siis riippuen minun työvuoroista) ja illalla menevät aikanaan nukkumaan.
Mä taas niin nautin, kun ei tarvitse aamulla aikaisin patistaa koululaisia(kolme alakoululaista) syömään ja taksille ja alussa se kirjojen muovittaminen ja lukujärjestysten muistaminen, harrastuksiin viemiset ym rasittavuudet varsinkin, kun kotona lisäksi kolme pienempää sisarusta ja seitsemättä odotan.
Olemme olleet tämän kesän enimmäkseen kotosalla,joka nyt tietty välillä ollut rasittavaa silloin, jos muksut eivät ole keksinneet tekemistä, mutta olemme myös tehneet useampia päivän kestäviä kotimaanreissuja ja käyty myös paljon uimarannoilla, niin ja kun miehellä oli peräti kolmen viikon kesäloma ja sain pikkasen enemmän omaa aikaa, mitä en taas tule koko syksynä saamaan, keväästä puhumattakaan :-(
Koulut sais alkaa vasta syyskuussa!
etäpäivä silloin tällöin on kiva, mutta lähes koko ajan kun tekee etätöitä, niin pikkuhiljaa alkaa tehdä mieli jo nähdä muitakin ihmisiä.