Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kenellakaan toisella aidilla kaynyt nain?Eli mita kauemman olen kotiaitina ollut, sita enemman tama homma rotvahtaa kasista.

Vierailija
25.11.2005 |

Vuosi ja kaksi, ehkä kolmaskin menee jonkinlaisella tarmolla, mutta nyt on ruvennut laiskottamaan ihan sikana. Siis kyllä lapset saa ruokaa ja ulkoillaankin päivittäin, mutta kaikki virikkeet ym. vähissä. En saa mitään kivaa aikaiseksi lasten kanssa, hävettää ja harmittaa. En ole kyllä lopunikääni ajatellut täällä kotona märehtiä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt oon koittanu ottaa ohjat takas ja tehdä joka päivä jotakin extraa lasten kanssa..Eilen esim leivottiin pullaa:)

Vierailija
2/2 |
25.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

sanon että se on aaltoliikettä, mitään luovaa ei voi vääntää tauotta vuodesta toisen. Lepää, maailma ei siihen kaadu, ja vuodenvaihteen jälkeen tuntuu taas kaikki erilaiselta. Mulla on paljon lapsia, ja marras joulukuu on aina ollut lepoaikaa, eli kaikki asiat hissukseen. Jos pakolla vääntää, ni loppuun palaa kuka tahansa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kahdeksan