Kuinka yleistä tuo aivorungon syöpä on lapsilla? Kammottava sairaus,
koska siihen ei ole paranuskeinoa, paranemisprosentti 0 ja elinaikaa n. vuosi totamisen jälkeen. En tiennyt tuommoista olevankaan, ennen kuin luin Meidän Perhe-lehdestä siihen sairastuneen ja kuolleen lapsen tarinan.
Pelottaa tämä elämä välillä, hirveä sairaus voi iskeä koska vain tai rattijuoppo ajaa päälle yms. sattuu ajatella, että voin menettää lapseni koska vain.
Kommentit (8)
voi tulla minuutin päästä tai kauppamatkalla jäät auton alle.
Meinaatko elää loppuelämäsi pelon vallassa?
koska siihen ei ole paranuskeinoa, paranemisprosentti 0 ja elinaikaa n. vuosi totamisen jälkeen. En tiennyt tuommoista olevankaan, ennen kuin luin Meidän Perhe-lehdestä siihen sairastuneen ja kuolleen lapsen tarinan. Pelottaa tämä elämä välillä, hirveä sairaus voi iskeä koska vain tai rattijuoppo ajaa päälle yms. sattuu ajatella, että voin menettää lapseni koska vain.
Eli lapsistaan saa pitää noin puolet? :((((
tiedon, mutta ajattelin olisiko täällä jotain viisasta lääkäriä tms. paikalla :) Noiden jo vastanneiden idioottien lisäksi. ap
tiedon, mutta ajattelin olisiko täällä jotain viisasta lääkäriä tms. paikalla :) Noiden jo vastanneiden idioottien lisäksi. ap
selviäisi jos jommallekummalle lapselleni kävisi jotakin tällaista, tai muutakaan pahaa.
En vain kestäisi, en en en en ja EN!!!!!!
http://www.iltalehti.fi/ilona/200804167469895_in.shtml
selviäisi jos jommallekummalle lapselleni kävisi jotakin tällaista, tai muutakaan pahaa.
En vain kestäisi, en en en en ja EN!!!!!!
en minäkään kestäisi. toivottavasti Jumala tietää sen ja antaa minun pitää rakkaat kolme lastani.<a href="http://www.iltalehti.fi/ilona/200804167469895_in.shtml" alt="http://www.iltalehti.fi/ilona/200804167469895_in.shtml">http://www.iltalehti.fi/ilona/200804167469895_in.shtml</a>
jokunen vuosi sitten, suunnilleen tasan vuosi diagnoosista. Aika rankka prosessi, eikä kyyneleiltä vältytty sivusta seuratessakaan. Ja onhan noita. Mutta ei se mitään yleistä ole, joten ihan turha sitä on pelätä. Lapsi kuolee todennäköisemmin johonkin muuhun juttuun, ja ylivoimaisesti todennäköisimmin kasvaa aikuiseksi.
Eli lapsistaan saa pitää noin puolet? :((((