Olen koko ikäni ollut tupakoimatta, mutta nyt aion aloittaa
keski-iän kunniaksi.
Joten suositelkaapa hyvää merkkiä aloittajalle. Varmaankin jokin kevyt näin alkuun.
Kommentit (8)
Ei varmaan ole helppoa enää aloittaa kun järkeä kertyny varmaan jo jonkin verran. Pahalta varmasti maistuu, mutta kokeile vaikka jotain vihreää merkkiä.
keski-iän kunniaksi.
Joten suositelkaapa hyvää merkkiä aloittajalle. Varmaankin jokin kevyt näin alkuun.
Se on niin wt, niin wt!
filter.
Onnistuin lopettaan 35 vuotiaana, mutta joskus vedän moodsin tai pari erityistilanteissa.
mutta itse keksi aloittaa 28-vuotiaana tupakanpolton seuran innoittamana. No sepä jäi päälle. Olikin aikamoinen homma irrottautua jo vuoden päästä ja nyt vielä 9 vuoden jälkeenkin välillä himottaa rööki aivan kamalasti. Poltan vain jos olen baarissa muuten polttelu ryöstäytyisi käsistä heti. Eli mieti vielä, mutta jos päätät aloittaa niin light :D
itse en ole koskaan edes maistanut.
Se o kiva juttu se.
Ja hyvällä todennäköisyydellä sen syövänkin, joten anna palaa. Mutta älä kiusaa ainakaan naapureitasi kaasutuksella.
maria, hasaa. millä nimellä sitä nyt kutsutaankin. ole originelli ajattelija ja irrota jalkapohjat tämän maan kamaralta. ya man!