Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Otsatukka kihariin hiuksiin?

Vierailija
07.06.2012 |

Miten saisi siistin otsatukan luonnonkihariin hiuksiin? Onko suoristusrauta ainoa vaihtoehto? Kyllästyttää tää ruma korkea otsa..

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
15.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mullakin on luonnon kiharat hiukset...ja mä en tykkää niistä yhtään! kaikkki niitä aina kehuu, mutta mä inhoon. Mäkin mietin että ottaisko etutukan takas? mulla oli joskus pienenä otsatukka, mut sit kasvatin pois, ollu jo pois kasvatettuna yli 5 vuotta... Mä haluisin jotain uutta mun hiuksille :) suoristaisin muute hiukseni joka päivä, mutta kestäis nii kaua, ja ei pysyis kauaa suorina. Mä otan varmaa otta tukan ja liukuvärjäyksen :) (otan sellatteet etuhiukset ku mitä löytyy jos googleen kirjottaa "etutukka" nii sellatteen mitä on siin alus kuvis, kuvahakuu!)

Vierailija
2/6 |
15.04.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Sellatteet, otta tukka" Ihana :D Mikä murre?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
07.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sehän on hyvin nopea ja saa myös kuivat hiukset laitettua? Itse laitan joka aamu hiukset suoristusraudalla ja siihen menee vain noin viisi minuuttia.

Vierailija
4/6 |
07.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja anna olla kihara. Ei liian paksua, vaan sopivasti kerrostettu. Sitteb ei tarvitse sählätä suoristusraudan kanssa ;) Joka muuten vahingoittaa hiuksia ihan sikana!

Vierailija
5/6 |
07.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö suoristusrauta kuivata/vahingoita hiuksia?

Joidenkin harvojen hiuslaatu sitä ei oikein kestä, mutta useimpien kyllä kunhan käyttää lämpösuojatuotetta suoristuksen alla. Minulla on pitkät hiukset ja käytän suoristusrautaa päivittäin, tosin laineiden tekemiseen enkä suoristukseen. Ei ole yhtään huonokuntoisen näköiset vaan kiiltävät hiukset silti.

Vierailija
6/6 |
07.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja anna olla kihara. Ei liian paksua, vaan sopivasti kerrostettu.

Mulla on taipuisat/laineikkaat hiukset, ei varsinaisesti edes kiharat, ja tuo on aina ollut tie pystytutukkakatastrofiin tuo monien kampaajien suosittama vino otsatukka. Ne hiukset vaan nousee suoraan kohti taivasta sieltä lyhyemmältä puolelta ja on kamalan näköiset. Käytännössä tarvii sen suoristusraudan että ne saa mitenkään talttumaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi yhdeksän