Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Seksi
kivitalot
09.06.2008 |
Onko joku vertaillut kivitalopakettien hintoja, kun "joutuu" suunnittelemaan oman talon... mikä olisi edullisin vaihtoehto? Luonnollisesti sisällöt vaikuttavat, mutta... Tai onko kokemuksia kivitalojen toimittajista, keistä on huonoja kokemuksia ja olisi hyvä välttää?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Seksi
.. ja päätökseen vaikutti muutkin jutut kuin pelkkä hinta. Jos jollekin yksi valmistaja oli edullisin, teille sitä saattaa olla joku muu valmistaja. Esim. talon koko ja paketin toimitussisältö vaikuttavat paljon.
Kivitaloja on niin monenlaisia. Kannattais lähtee miettimään eri materiaalien eroja ja mikä olisi teille sopivin. Kevytbetoni, valuharkot ja kevytsoraharkot on toki kaikki kivitalon materiaaleja, mutta silti melko erilaisia. Lisäksi kannattaa miettiä mitä toimittajalta haluaa... pelkät kivet vaiko talon suunnittelun ja mahdollisesti pystytyksenkin.
Meillä kivet Maxitilta ja kokemukset hyvät.