En KEHTAISI teettää omien häideni hommia kenelläkään ilmaiseksi!
En muutenkaan ymmärrä, että miksi ihmeessä omat hääni voisivat merkitä kavereilleni mitään.
Se vasta narsistista onkin olettaa, että omat häät olisivat kenellekään muulle kuin sulhaselle mitenkään merkitykselliset.
Kommentit (3)
miksi edes pitäisi olla jotain styrox-sydämiä ja muita härpäkkeitä siellä sun täällä? Kauniit kukka-asetelmat pöydillä riitää. Ystävät ja sukulaiset olivat vierainamme häissämme, eivät orjatyövoimana. Kaikki kiittelivät jälkeenpäin, kun meillä ei ollut niitä tuskastuttavia ja noloja leikkejäkään.
Omissa häissäni kaason tehtävänä oli pitää kimppua alttarilla ja jakaa kirkon ovella riisinyssäkät heittelyä varten. Enempää "ilmaistyötä" en olisi kehdannut parhaalla ystävälläni teetättää!
ymmärrä sitä kaaso- ja bestmanpelleilyä, jotka ovat olevinaan kuin töissä hääjärjestelyissä ja lisäksi muut sukulaiset ja ystävät mukana. Väkerretään jotain kortteja ja koristeita. Voi haloo... Meillä kukaan ei tehnyt YHTÄÄN mitään häidemme eteen. Äitini halusi lahjaksi antaa yhden jutun ja samoin siskoni, mutta ne eivät sinänsä liittyneet häiden järjestämiseen. Varasimme juhlapaikan ja ostimme palvelut sieltä. Kaasoja ja bestmaneja ei ollut lainkaan. Siinä menee kaksi ihmistä naimisiin ja he järjestävät juhlat kutsumilleen ihmisille.