Kalastajan vaimo vasta 30-vuotias??????
No huhhuh, kun näyttää paljon vanhemmalta. Olen itse 30v ja olen aina luullut, että kalastajan vaimo on lähempänä neljääkymmentä.
Auts.
Kommentit (24)
ja tosiaan on paljon ikäistään vanhemman näköinen kasvoistaan. En tiedä, johtuuko liiasta auringonotosta, laihuudesta vai onko ihan muuten vain vanhemman näköinen, toiset ovat. Kaunis hän on kuitenkin ja en kritisoi häntä mitenkään.
ja tosiaan on paljon ikäistään vanhemman näköinen kasvoistaan. En tiedä, johtuuko liiasta auringonotosta, laihuudesta vai onko ihan muuten vain vanhemman näköinen, toiset ovat. Kaunis hän on kuitenkin ja en kritisoi häntä mitenkään.
jos näyttäisin 10 vuoden päästä tuolta. Mutta en haluaisi olla 30v ja näyttää huomattavasti ikäisiäni vanhemmalta.
En edes ymmärrä, mistä se ikä häneen tulee. Ei oikein ryppyjäkänä, silti näyttää vanhalta.
ap
olin yllättynyt että on vielä niinkin nuori koska näyttää todellakin 10 vuotta vanhemmalta. Kaunis nainenhan hän on, mutta vaikea kuvitella että minulla on hänen kanssa vain vuoden ikäero!
ja ehkä meikit. Kun tarkemmin katsoo, iho näyttää yllättävän hyväkuntoiselta, mutta tuo rusketus vie raikkauden pois ja iho näyttää helposti vanhemmalta. Jos kalastajan vaimo antaisi joskus ihon kunnolla vaaleta ja käyttäisi vain vähän meikkiä, olisi varmaan enempi ikäisensä näköinen.
Ja kaunis on toki nytkin, mutta rusketus vähän harmittaa mua, koska ilman sitä olisi varmaan vielä kauniimpi.
Onhan se selvää jos ei ihonalaista rasvaa ole, niin iho rypistyy. Mutta kaunis hän on, olisin itsekin luullut ehkä n. 35-38-vuotiaaksi.
Olen nähnyt hänet Suomessa käydessään
Missä maassa asuu? Näyttää tanskalaiselta.
Olen nähnyt Johannan livenä, samoin Lilyn Hertan. Hertta on käsittääkseni usemman vuoden Johannaa vanhempi mutta näyttää kymmenen vuotta nuoremmalta. Ja siis Herttakin on tosi hoikka eli ei se ainakaan vaikuta.
Veikkaisin liian voimakasta aurinkoa/aurinkomeikkien käyttöä.
Näyttäisi muuten sakkolihalta vanhan miehensä rinnalla. MIes taitaa lähennellä viittäkymppiä.
Näyttäisi muuten sakkolihalta vanhan miehensä rinnalla. MIes taitaa lähennellä viittäkymppiä.
"Nätti" olisi lähempänä totuutta...ei tuo nyt niin ihmeellinen ole kasvonpiirteiltään. Iäksi veikkaisin n. 35 vuotta.
ja huomattavasti nuoremman näköinen.
Ei ole ruma, ei kaunis. Tavallisen nelikymppisen naisennäköinen joka ihannoi liikalaihuutta.
Juttunsa ovat parikymppisen juttuja, naama nelikymppisen. Keskiväliltä siitä sit kolmikuymppinen oikeesti.
ja olen aina ajatellut, että hän on suunnilleen oman ikäiseni, koska elämäntilanne on ihan sama.
suorastaan surullisen laiha. Liika laihuus tekee vanhannäköiseksi. Taitaa luulla itseään kauniiksi :(
nuoremman näköiseksi kuin tosiasiassa olettekaan. Ns itsepetosta.
Juttunsa ovat parikymppisen juttuja, naama nelikymppisen. Keskiväliltä siitä sit kolmikuymppinen oikeesti.
samaa ajatellut. Jotenkin "teinit" jutut ja ajatukset. Näyttää minua 15v vanhemmalta. ja kuulostaa 15 v nuoremmalta :D olen 30.
Epäilen että itse luulette itseänne nuoremman näköiseksi kuin tosiasiassa olettekaan. Ns itsepetosta.
en kyllä usko että näytän nuoremmalta kuin oikeasti olen, mutta tuo kalastajan vaimo todellakin näyttää _paljon_ vanhemmalta kuin oikeasti on.
Juttunsa ovat parikymppisen juttuja, -- Jotenkin "teinit" jutut ja ajatukset. Näyttää minua 15v vanhemmalta. ja kuulostaa 15 v nuoremmalta :D olen 30.MIstäpä hänelle olisi elämänkokemusta kertynyt? Shoppailusta?