HYIIIII KÄVELIN ULKONA JA VANHA UKKO PASKANSI TIEN REUNASSA!!!!
HYIIIIII EN OLLUT USKOA SILMIÄNI!!!!!
työnsin vauvaa vaunuissa ja olimme menossa kauppaan. juuri kaupan edessä kävelytien reunassa vanha ukko kyykki housut kintuissa ja kakkasi!!!!!!!
yäk!!!!! en saa näkyä silmistäni!!!! onneksi vauva on niin pieni ettei katsonut!!!!!
käänsin äkkiä katseeni muualle ja juoksin ohi!!!
Miten joku kehtaa?????????? olisi voinut mennä edes kaupan taakse tai jonnekin piiloon!!!!!!!
Kommentit (10)
se on kuitenkin maatuvaa jätettä! Kerran kun sataa niin kasa on hävinnyt. Taidat olla ihmisvihaaja?
eipä siinä paljon ajatella av-mammojen silmiä kun pitää päästä kakalle. Vähän empatiaa kehiin.
haavainen paksusuolentulehdus. Siinä nimittäin ei paljon kysellä, kun veriripuli puskee suolesta pihalle. Pakko vääntää tortut heti, eikä lähteä etsimään piilopaikkkaa. Todella invalidisoiva vaiva.
haavainen paksusuolentulehdus. Siinä nimittäin ei paljon kysellä, kun veriripuli puskee suolesta pihalle. Pakko vääntää tortut heti, eikä lähteä etsimään piilopaikkkaa. Todella invalidisoiva vaiva.
ja miksei av-mamma kauhistu kun rakit vääntävät haisevat torttunsa sinne tien reunaan?
Kävelin siitä uudelleen kun tulin kaupasta ja maassa oli paksuja kakkapökäleitä ja niiden päälle oli aseteltu nenäliinapaperi! Ihan jäykkää tavaraa..
ap
mulle tulisi kyllä tuollaisesta mieleen kysyä, onko mies kunnossa ja yrittää selvittää onko esim. lähtenyt jostain dementiakodista "karkuun". Empatia ja tilannetaju, huhuu?
Olin vielä ekana valoissa ja kaikki tien toisella puolella olevat näki tosi selvästi.
Mutta en alkanut autoon sisällekään oksentaa.
Kuvittelisin että en viitsisi autoa ripuliinkaan sotkea, jos ripuli yllättäis kesken autoilun.
Missä aikoinaan luolamiehet ja naiset kävivät paskalla?
Ihminenhän nuo koiratkin on sisälle opettanut...oliskohan aika mennä jalostuksen toiseen suuntaan niin kuin oli tilanne tuhansia vuosia sitten. :)
Mä lähdin tiistai-iltana lenkille ja joku pappa oli pysäköinyt autonsa pikkutien risteykseen ja oli perse paljaana kyykyssä siinä auton vieressä....huvittavinta oli se, ettei sitten ollut mennyt sinne auton taakse tai metsän puolelle, vaan oli siinä keskellä tietä ja risteystä, niin että kaikki varmasti näki.