Muita joita ei ole luotu perhe-elämään?
Haluaisin asua ilman miestäni, yksin kaksiossa, pienemmän lapsen kanssa. Haluan omaa aikaa, inhoan omakotitaloa, "mun koti ei oo täällä" -kappale on kuin elämästäni. Jos lapsia ei olisi, tämä olis jo toteutunut. Ja asuntolainat yksi este myös. Kohtalotovereita?? Tuntuu että olen ainoa, kaikki haluavat turvallisen perhe-elämän.. minä en. Miehen kanssa ei mitään yhteistä, kuvottaa sen koko olemus. seksiä ei ole, ei kiinnosta.
Kommentit (4)
Olisin onnellinen jos saisin vain olla yksin.
Tosin mulla on kaksi lasta ja asun niiden kanssa ilman miestä, mutta olisin mieluummin ilman niitä lapsiakin.
Tällä hetkellä seurustelen, mutta sekin ahdistaa ja mietin joka päivä eroa. Onneksi ei asuta tämän miehen kanssa yhdessä.
jaj siihen menee ainakin vielä 10 vuotta...
mulla sama juttu mutta en kaipaa lapsia. En nyt suorastaan kärsi miehen olemassaolosta, mutta mieskin asui pitkään yksin ja tuntuu, että lähinnä ärsytetään toisiamme.