Hyvän mielen ketju - kerro tähän jotain kivaa tai hauskaa!
Erikoinen ihastus? Hauska vitsi? Ihana tapahtuma?
Mitä ikinä! Jaa tähän jokin ihana tai hauska tai muuten vain positiivinen asia muiden nautittavaksi :)
Jos ja KUN tännekin tunkee niitä, jotka yrittävät pilata ilon: älkää antako edes miinuspeukkuja heille. Jätetään vain omaan arvoonsa :)
Katsotaan, saako tällainen positiivinen ketju ilmaa siipiensä alle :)
Kommentit (52)
Aurinko paistaa ja on perjantai. Viikonloppu edessäpäin.
Mulla ei ole enää aamupahoinvointia! JES! :)) Lisäksi mulla on korvapuusteja uunissa tulossa ja ulkona on hieno päivä. Kun mies kotiutuu, voitais mennä vaikka uimaan :)
Molemmat lapset nukkuvat kerrankin päikkäreitä samaan aikaan (2v ja 3kk) ja täällä on ihanan hiljaista ja saan syödä pannaria ihan rauhassa =D
Onkohan tää nyt positiivista vai ei: mä joku aika sitten tunnustin yhteen ketjuun, että mä oon ihan korviani myöten rakastunut Jacob Blackiin. OON EDELLEEN! Ja nyt oon taas yhden vuoden lisää yli-ikäinen :D On se kai positiivista, kun siitä saa niin paljon iloa... Saa mamma haaveilla, nam...
-43 v.
Saatiin miehen kans pestyä ihan kaikki meidän pyykit! Yleensä likapyykkikorit on ihan täynnä koko ajan.
Kesäloma menossa.
20 litraa mustikoita kerätty.
Ihana ilma ja ajattelin lähteä lasteni+naapurin tytön kanssa lähirannalle uimaan. Ihanaa, kesä jatkuu..!!!
Illalla lohta grilliin, uusia , oman maan pottuja ja kanttarellikastiketta. Jälkkäriksi kuningatarpiirakkaa. Ja jääkylmää siideriä.
talo on siivottu ja päivällinen valmisteltu uunia vaille valmiiksi. viikonloppu voi alkaa vaikka heti.
Tein aamulla positiivisen raskaustestin :)
monta vapaapäivää edessä ja ehkä äiti ennättää tulla yökylää. Voi, kunpa hän pääsisi - kävisimme konsertissa, hyvässä ravintolassa syömässä, shoppailemassa ja kotona juttelisimme illalla pitkään!
Sain siivottua melkein koko asunnon kerrankin! Yllätys miehelle kun se tulee kotiin huomenna (mies yleensä siivoaa meillä).
Vietin viikon ilman AV:ta! Juttelin ympäri Suomea ihanien tuttujen ja tuntemattomien ihmisten kanssa, nautin hyvistä säistä, söin hyvin ja ulkoilin.
Nyt taas sain lukea täältä, kuinka suomalaiset on rumia, lapset aliravittuja, ylipainoiset ei saisi laihduttaa... Olenkin harkinnut tekeväni graduni siitä, että minkälainen persoonallisuus tai elämäntilanne saa ihmisen kirjoittamaan moista negatiivista sontaa, provona tai ei.
[quote author="Vierailija" time="29.07.2013 klo 22:06"]
hahaa, löytyy muutama helmi =D
[/quote] linkki unohtui...'http://www.buzzfeed.com/jessicamisener/the-30-most-hilarious-autocorrect-struggles-ever
A beautiful body- haaste MamiGoGo:n blogissa.
Juomavitsi: Vaimo kysyy -miten ihmeessä joit itsesi noin humalaan? -Jouduin huonoon seuraan. Minulla oli koko pullo viinaa eivätkä toiset juoneet mitään.
Kaupassa olevat ihmiset hymyilivät ja tervehtivät takaisin kun 2v. poikani hoki "päivää! päivää!" vastaantulijoille =)
Eikä ole AV:lla näkynyt avausta ärsyttävästä muksusta Tarjoustalossa wt-vanhempien kanssa=D
vauvallani on maailman ihanin hymy =D
ja tiedän kyllä että jokainen ajattelee omista lapsistaan samoin =)
Moi. Juuri tsekkasin että minulle jää kesäloman tuhlaamisen (remontti) jälkeen vielä ihan mukavasti ruokarahaa, ei tarvitse ostaa visalla. Ihanaa!