Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Millaisen kesälomareissun tekisit 3,5v. ja 1,5v. kanssa?
09.06.2008 |
.
Kommentit (4)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olemme loppukesästä 2 viikkoa pohjois-Italiassa. Lyhyet lennot, 2-3h. Autolla ajamista alle 100 km majapaikkaamme. Ihana lapsiystävällinen kulttuuri, joka paikkaan on helppo mennä lasten kanssa. Kivaa lomapuuhaa isoille ja pienille.
Lisäksi kesällä mökkeillään 2 viikkoa. Yksi viikonloppu ollaan Muumimaailmassa ja yö hotellissa.
Kaikista näistä lomamenoista on kokemusta jo viime kesältä ja hyvin meni. Automatkat mökille on pyritty tekemään rennosti, ilman kiirettä määränpäähän. Pysähdellään kivoissa paikoissa, joissa lapset voi jaloitella ja leikkiä. Avainjuttu on tietysti ajoittaa ajamisest päiväuniaikaan :)
Alue: Aihe vapaa
meillä juurikin tuon ikäiset lapset ja huomenna lähdemme kiertämään kotosuomea autolla. Ollaan hotelleissa yötä ja kierrellään lapsiperheille sopivia nähtävyyksiä. Hyvin jaksaa lapset autossa kun on dvd-soitin takapenkillä ;)