Madonna on kauhistuttava matriarkka!!!
Kommentit (6)
tämä nyt ihan vain ikuisen ihmettelyn aiheena ainakin meillä..
että laittaa lapsensa kouluun jonka katsoo parhaaksi? oletko itse niin kuuluisa että lapsesi olisi tavallisessa koulussa kuin huutomerkki?
onneksi ihan kaikki eivät ajattele että lapsi voisi kouluun mennessään päättää menekö nunnakouluun vai peruskouluun! (vrt. tuo " teetkö isot päätökset lapsen puolesta" -ketju)
joista pääsee elämässä tehokkaimmin eteenpäin sillä a) niissä oppii toisin kuin esim brittiläisissä valtionkouluissa ja b) koska niissä on muidenki nsilmäätekevien kersat, siellä luo hyviä suhteita joista tulevaisuudessa on hyötyä.
Ok, ne ovat uskonnollisia, mutta sieltä ei siis kuitenkaan tulla nunniksi tai munkeiksi, ainoastaan opettajat ovat niitä.
nehän ovat mitä suurimmassa määrin lähetystyötä. Ja rikkaitten lukukausimaksuilla katetaan yleensä myös joukko vapaaoppilaitten kuluja. Vapaaoppilaat voivat olla käyhistä katolisista perheistä, orpoja, köyhien ei-uskonnollisten lapsia joita yritetään vetää " oikealle tielle" tms.
mitä itse tekisit? kysyisit lapsen " mielipidettä" ?!