MÄ haluaisin varata aurinkomatkan netistä,
mutta vaikka mä olen laittanut hakuun, että meitä on 2 aikuista ja 3 lasta, niin silti mikään vaihtoehto ei kerro riittääkö niitä makupaikkoja kaikille. Kaksio 3 hengelle, kolmio 4 hengelle, perhehuone 2 hengelle jne.
Miksi ihmeessä se menee noin? Eikö ole hotellihuoneita yli 4 henkiselle perheelle vai enkö mä vain osaa hakea?
Kommentit (4)
kun syöttää tiedot 2 aikuista ja kolme lasta ja niiden iät, tulee rivi lähtöjä valitulle ajankohdalle. Jos klikkaa auki jonkun matkavaihtoehdon näät millaisia huoneita niissä on ja hintaerittelynkin. Kävin kokeilemassa ja sain kahden makkarin huoneistoja paljon.
nuo hakupalvelut tarjoavat vain sellaisia hotelleja, joissa kyseinen määrä ihmisiä mahtuu samaan huoneeseen. Ainakin Aurinkomatkoilla ja Finnmatkoilla muistelisin olleen näin.
Meillä kans 2+3 kokoonpano.
Useimmilla voit hakuehdoksia asettaa "haluamme majoittua yhteen huoneistoon" tms., näin toimii ainakin Aurinkomatkat, Tjäreborg ja Finnmatkat.
Ja pienellä vaivalla voit käydä hotellikuvauksesta tarkistamassa, millaisia majoitusvaihtoehtoja on tarjolla.
Terv. Viisihenkisen perheen äiti
matkaa, vaan lähinnä tarkoitin lomamatkaa lämpimään aurinkoon.
Ap