Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Meneeköhän rasismikortin vetäminen jo vähän överiksi? (Lola)

Vierailija
31.01.2012 |

Syyttää Martinaa rasistiksi kun hän sanoi uuden missin olevan ulkomaalaisena temperamentisempi kuin ns. tavallinen suomalainen.

Anteeks nyt vaan mutta tää rasismi ja vihapuhehömpötys saa jo suomessa sellaisia piirteitä, että eihän täällä uskalla mitään enää sanoa.

Vaikka en yleensä Martinan tekemisistä välitäkkään, tässä sai kyllä aivan täysin tarpeetonta kritiikkiä Lolalta. Onko niin että nykysuomessa on kaikki muu sananvapaus kiellettyä mutta rasistiksi saa haukkua vaikka millä perusteella??!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
31.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä mitään rasistista vihaa lietsoa. Ehkä tummaihoinen Lola on vähän herkkä asian suhteen, ehkä se on ymmärrettävää. Rasistisempia ovat kyllä ne puheet että ei-arjalaisen näköinen Chafak ei voisi edustaa Suomea missinä. Kai se nyt on vähän klisee, että ulkomaalaiset ovat temperamenttisia eli herkempiä kiukuttelemaan kuin suomalaiset. Sitä se Lola varmaan tarkoitti.

Vierailija
2/3 |
31.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lolalla on vain yksi mielipide ja sekin perustelematon, kuten Martinallakin.

Tälläiset turhat julkkisten mielipiteet voi unohtaa. Niitä tehtaillaan vain julkisuuden takia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
31.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis se että Lola nyt vähän ylireagoi!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kuusi