Biaudet puuttuvista opinnoistaan: Äitiys antaa valmiuden presidentiksi
http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012011715089871_pd.shtml
Eli opiskelu on ihan turhaa!! Mehän ollaan äitejä, eli meistä on vaikka presidentiksi!
Tämän lausunnon rinnalla Haavistokin kalpenee...
Kommentit (7)
Vastasin noin puoli tuntia sitten vastaavaan aiheeseen, jonka otsikko alkoi "Mitä mieltä lapsettomat ovat Biaudetin mielipiteestä...".
http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1543883/mitas_lapset…
Onkohan täällä joku yksi älyvapaa ihminen, joka ei ymmärtänyt perusteluja ja päätti keksiä uusia otsikoita aiheesta? Huoh. Lukisit nyt ne kirjoitukset ensin loppuun ajatuksella ja kommentoisit sitten uudestaan!
Montakohan päivää vuodessa Biaudet on viettänyt oikeasti laatuaikaa omien lastensa kanssa...?
Voisko joku kommentoida tähän jotain fiksua?
hyvä äitiys kasvattaa naista kyllä huimasti monella tapaa.
Ensinnäkin täytyy olla todella työteliäs, hoksaavainen, ymmärtäväinen, taitava kodinhoidossa, hyvä organisaattori, seurattava maailmantilannetta jo lastensakin takia, taitava rahankäytössä jne...Ilmeisesti hän tarkoitti juuri tätä eli henkisiä valmiuksia. Sitähän voi jokainen kokeilla!
Jos taas ajatellaan vaikka lääkäriä niin mikä hänen koulutuksessaan antaa pätevyyttä esim politiikkaan tai pressan virkaan? Vastatkaapa!!
Eli veikkaisin jonkun kaupallisen tai yhteiskunta alan koulutuksen olevan parasta juuri näihin aikoihin.
Näin miehenä kysyn teiltä palstalaisilta, eikö teitä kiusaa tämä aliarviointi, mitä Biaudet naisia kohtaan osoittaa näillä äitiys- ja tasa-arvokommenteillaan? Siis hänen kampanjansa olettaa, että naiset/äidit ovat niin tunneälytekijöiden vietävissä, että heidät voi houkutella äänestämään ehdokasta vain tämän sukupuolen/äitiyden perusteella?
Ainakin itseäni kiusaa tässä se, ettei naisia edelleenkään tunnuta kohdeltavan samanlaisena, älyllisiin ja rationaalisiin päätöksiin kykenevänä yleisönä.
Biaudet röröhöhööhööö MILF-kortti vedetty
http://www.iltalehti.fi/presidentinvaalit/2012011715089871_pd.shtml
Biaudet puuttuvista opinnoistaan: Äitiys antaa valmiuden presidentiksi
" Ehdokkailta kysyttiinkin, aikovatko he ihan lukiopohjalta ryhtyä vaativaan kansainväliseen tehtävään.
Paavo Arhinmäki puolusti kolmikkoa toteamalla, että kaikilla heillä on takanaan poliittista kokemusta ja myös yliopisto-opintoja.
Biaudet puolestaan lisäsi, että hänellä on itse asiassa gradu kesken.
Biaudet korosti myös omaa erityisosaamistaan ja kokemustaan, jota on kertynyt äitiydestä.
Neljän lapsen äiti sanoi äitiyden antavan valmiudet mihin tehtävään tahansa."
Tämä nyt on ihan sama kuin sanoisi että runsas runkkaaminen antaa valmiudet mihin tehtävään hyvänsä.