Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hyvä mutta ei liian kallis hotelli Lontoossa, hyvä sijainti?

Vierailija
07.01.2012 |

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
07.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

On tosi hyvä sijainti metrojen läheisyydessä, tyttäreni oli siellä , muistaakseni oli tää hotelli

Vierailija
2/6 |
07.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta hyvä sijainti jossain Hyde Parkin reunalla, tyyliin Kensington tai Bayswater, sieltä on hyvät kulkuyhteydet.

Tsekkaa myös tripadvisor.com -sivuston käyttäjäkokemuksia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
07.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joka lähtöön löytyy jotakin. Jos halpaa ja kohtuusijainnilla etsii, niin Paddingtonin liepeillä, ei ihan siinä aseman lähikaduilla mutta kauempana.

Sama homma Victorian ja Waterloon kanssa.

Perhekokoonpanolla olemme yöpyneet muutaman kerran Sussex Gardensin Hyde Parkin puoleisessa päässä olevissa pienissä hotskuissa. Tuore aamiainen ja isot huoneet ilmastoinnilla, se on vielä harvinaisuus briteissä keskitason hotelleissakin. Hintataso 80-100 euroa yö minusta vähintäänkin kohtuullinen perhehuoneesta.

Vierailija
4/6 |
07.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

puiston yläreunassa lähellä Oxf.streetiä. Toinen New Linden hotelli vähän syrjemmällä lähellä Notting Hilliä. Hyvät yhteydet bussilla ja metrolla keskustaan (2-3 pysäkinväliä)

Vierailija
5/6 |
07.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Bayswaterissa, aivan Whiteleysin ostarin takana. ALle 5 min kävelymatka metroasemille, siinä on ensin Queenswayn asema ja sitten Bayswaterin. Yksi Circle Linen asema ja toinen Central Linen asema.

Katso ihmeessä netistä lisätietoja tästä hotellista. Ei ole hieno, mutta siisti ja suht vähän aikaa sitten laitettu. Modernimpi sisustys mitä ton tason hotelleissa yleensä.

Ihan tolla hotellin nimellä löydät kyllä ne hotellin sivut, siellä on kymmeniä kuvia hotellista ja huoneesta. Sijainti on mielestäni tosi hyvä. Melkein hotellin edestä lähtee bussi (no ok, Whiteleysin pysäkiltä) Kensingtoniin ja sillä pääsee ihan Natural History Museumin nurkalle, mistä on parin minsan kävelymatka museolle.

Vierailija
6/6 |
07.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lontoon hotellit ovat pääsääntöisesti hemmetin kalliita. Jos onnistut löytämään hotellin lähelle 100 puntaa/yö, joudut luultavasti sellaisen matkan päähän ytimestä, että maksat säästön huonehinnassa sitten taksimatkassa. Jos nimittäin ajattelit hengailla Lontoon yössä. Bonuksena muuten kaikki Lontoon hotellihuoneet ovat todella pieniä suomalaisesta vinkkelistä.



Jos haluat säästää aikaa ja löytää hinta/laatusuhteeltaan optimin majoituksen, niin tsekkaa esim. St Giles Oxford Streetin ja Tottenham Court Roadin liepeillä. Sieltä on kävelymatka sekä shoppailemaan että teattereihin. Ei tarvitse maksaa takseista, eikä varsinkaan seikkailla yöbusseilla.



Jos liikut vain metrojen aukioloaikaan ja olet valmis käyttämään vähän aikaa matkoihin, niin Earls Courtin alueelta löytyy paljon BB-tasoisia pikkuhotelleja.



Parasta on laittaa omat speksit hakukoneeseen ja katsoa mitä on vapaana.



www.tripadvisor.com

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yhdeksän