Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eikö edellisvuosien joulumerkkien pitänyt käydä myös tämän vuoden joulukortteihin?

Vierailija
21.12.2011 |

Luin Postin sivuilta, että myös edellisvuosien joulumerkit käyvät kortteihin, kunhan niistä vain tulee vähintään tuo vaadittu 55 centtiä (15.12. mennessä lähetettyihin). Pari 60 centin merkkiä olikin jäänyt vuodelta 2009 yli ja muitta mutkitta sitten liimasinkin pariin korttiin sellaisen.



Nyt mietityttää noiden korttien kohtalo. Kaikki muut punaisen kuoren korttini on nimittäin jo toimitettu saajilleen: vain ne pari vanhan merkin korttia ei ole vielä perillä.... Apua!





http://www.posti.fi/postipalvelee/useinkysyttya/#jou3





Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
21.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulle on tullut tasan yks kortti vasta ja yleensä tulee ainakin parikymmentä. Ei kaikki kaikki voineet jättää tänä jouluna laittamatta korttia mulle? :)

Vierailija
2/3 |
21.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos niissä on oikea summa. Postissa on aika paljon ruuhkaa joten ei huolta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Summan vain pitää olla oikea, mutta ei ole väliä vaikka postimerkin kuvana on possu tai leskenlehti. Tai ainakaan postille sillä ei ole väliä :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme neljä