Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uusi YLE-maksu ei tunnu hyvältä sekään! Lehdistö ja Yle uudistukaa nyt pian!

Vierailija
17.12.2011 |

Uusi YLE-maksu ei tunnu hyvältä sekään! Lehdistön ja Ylen täytyy uudistua! Helsingin Sanomat on aina ollut omituinen!



Lehdistö ja YLE uudistukaa nyt pian ????



Ylen porukoiden kuuluisi Suomessa kuulua vastaavaan porukkaan kuin kansanedustajat. Heidät pitäisi valita suorilla kansanvaaleilla sitten kun ansioiden perusteella on ensin valittu jotenkin paras porukka. He valvovat kansan nimissä kansanedustajia ja huolehtivat tiedonvälityksestä kansalaisille! He valvovat, ohjailevat ja siivilöivät Suomessa virallisesti lähetettäviä uutisia, maamme arvoja ja täällä hyväksyttäviä / tuomittuja tapoja ja asenteita y m s. Heidän tulisi entistä enemmän tiedottaa Suomessa toteutettavasta lainsäädännöstä ja siitä minkälaisille arvoille nuo lait perustuvat. Ylellä olisi myös jonkinlainen kansan kouluttamistehtävä. Heillä olisi tärkeä asema rikostutkinnassa ja rikollisuuden torjunnassa yhä rikollisemmaksi muuttuvassa globaalissa maailmassa, jossa gansterit ovat jo päässeet valta-asemiin. (Vrt Ruotsiin, jossa sanotaan, että jo se seikka, että gansterilla on kuvia valtion päämiehestä on erittäin vakava asia! Samana päivänä kun tämä tuli lehtiin, niin joku kirjoitti suomalaisella keskustelupalstalla ruotsalaisesta prinsessasta, joka haluaa kyrpää ja makaa kenen kanssa tahansa - eli kirjoittaja on tekemässä valtion päämiehen perheen naispuolisesta jäsenestä jotain huoraa - oletettavasti vielä maksutonta! Suoraan sanoen törkeää ja törkeä kunnianloukkaus!) Media on tehnyt virheen tunkeutuessaan liian lähelle kuningasperhettä ja luokitellessaan kuningasperheen elämän viihdeuutisten alle raportoidessaan heistä! Valtionpäämiehen perheen elämä, joka muutenkin on hankalaa nykymaailmassa ja on vaikea löytää partnereita jälkipolvelle, ei todellakaan kuulu viihdeosioon! Vanhan yläluokan ihmisillä on todellakin vaikeaa nykymaailmassa, josta todellakin sopivat puolisot ovat kokonaan loppuneet ja feminismi on tehnyt joka naisesta huoran oli naisella mikä tausta tahansa. Kaikki naiset eivät ole olleet "kevytkenkäisiä". Jos näin olisi ollut, niin koko sanaa "kevytkenkäinen" ei olisi olemassa, sillä sitä ei olisi tarvittu! Kunkku (mukaanlukien perhe) on kunkku, vaikka rutiköyhänä!



Täytyisi panostaa lehdistön yhteistyöhön armeijan ja poliisin kanssa. Armeijan ja poliisin voimat tulisi yhdistää siten, että kriisissä ne puhaltaisivat yhteen hiileen ja ne voisi yhdistää välittömästi tarpeen niin vaatiessa täysin samaksi joukoksi. Työttömiä sotilaita ja poliiseja ei tulisi olla, mutta on itsestään selvää, että noihin joukkoihin on päässyt kouluttautumaan sinne oikeasti sopimattomia henkilöitä. Tälle seikalle tulisi tehdä jotakin, koska ollaan riskissä, että tämmöiset suomalaiset voisivat värväytyä ulkomaisiin, sekalaisiin palkkajoukkoihin ja rikollisiin. Nykytilanteessa maanpuolustus kuuluu kaikille suomen kansalaisille - jopa lapset ja teinit voivat olla tekemässä jotakin - sillä nykysotaa käydään kaikkialla globaalin maailman kentällä eikä vain konkreettisella sotatantereella!



Median käytössä on koko suomalaisen median kansainvälinen verkosto! Saada olla Ylellä töissä olisi LUOTTAMUSTEHTÄVÄ!



Jos maahamme ja maailmalle tulee kriisi, niin koko media on avainasemassa! Tuolloin he ovat armeijan leivissä olemiseen verrattavassa asemassa! Ehkä Ylen pitäisikin kuulua puolustus-, ulko- ja sisäasianministeriön valvottavaksi.



Medialla on siis suuri rooli! Kansalaiset puolestaan voisivat olla suorassa yhteydessä lehdistöön esimerkiksi netin välityksellä ja keskustella täten näiden kanssa suoraan. Tärkeää olisi täysin poliittisista puolueista riippumattomat lehtimiehet - tiedonvälittäjät. Tiputettaisiin kokonaan pois valtalehdistöstä nuo jotain poliittista väriä kantavat henkilöt! Ismien aika on tullut tiensä päähän ja nyt demokratian täytyy toteutua muilla keinoilla, sillä se on jo kriisissä. Demokratiaa ei voi enää toteuttaa ismien avulla, joka vaatii ihmisiä sijoittumaan akselille kommunisti-kapitalisti, jotta nämä voisivat edes äänestää. Nyt tarvitaan ideologioista riippumattomia erilaisia asioita ajavia porukoita edustamaan kansalaisia. Ismit ovat menneet täysin sekaisin ja niitä edustavat henkilöt ovat napanneet yhtä yhdestä ismistä ja jotain toista toisesta! Mitä paljastuisikaan, jos vielä tutkisimme nykyajan "poliittisten eläinten" henkilökohtaisia taustoja! Valtion todellisilla johtohahmoilla ja työtätekevillä, kunnon kansalaisilla, on yhteinen tavoite - koko kansan hyvinvointi! Ei ole olemassa mitään työväenluokan ja omistajien välistä ristiriitaa, jolle mm kommunismi ja sosialismi perustuvat! Tämä ristiriita on keinotekoinen, ismien luoma vääristymä! Ja välistä ovat riistämässä kaikenlaiset riistokapitalismia edustavat sijoittajat ja rikollismieliset, joita vastaan on alkamassa suuri sota! On vain ajan kysymys milloin tällainen, jopa sisällissodaksi kaikkialla globaalissa maailmassa äityityvä tilanne, saa alkunsa! Jospa arabien kansannousu, tapahtumat Venäjällä sekä Occupy Wall Street j n e ovat jo osoitus tästä? Ja Kreikan, Italian, Portugalin, Espanjan yms kriiseissäkin on kyse siitä, että rikollisten riistäjien verkosto on kokonaan tippumassa pois! Tuo rikollisten ja rikollismielisten kerros vain vaatii itselleen lisää rahaa. Nyt pitäisi panna kaikki rahahanat kiinni välittömästi, vaikka tapahtuisi mitä eikä antaa heille enää mitään, vaikka koko maailmanpankkien tilanne romahtaisi! Tilanne on todellakin vaarallinen, jos tässä kirjoituksessani on edes hitunen totuutta nykytilanteesta! Kuka nyt kiristäjille mitään antaa - nehän ovat jo olleet todistettavasti kiristämässä Ruotsin kuningastakin! Sellaiset rikolliset ja rosvot vievät yhteiskunnan neidot ja naisetkin - itselleen huoriksi. Eikö Raamatussakin sanota jossakin, että he ovat valehtelijoita ja väkivallan tekijöitä jo alusta. Tällä tarkoitetaan jotain yhteiskunnan "roskaväkeä", minkä sanankin taitavat kaikki kielet tuntea! On kyseessä saatanan joukot! Ja saatanan joukot palvelevat mammonaa - siis RAHAA! Olematta sen enempää uskonnollinen pitäisi sanoa, että valitkaa ketä jumalaa aiotte palvella - ei voi palvella kahta jumalaa, sanoo Raamattu! Valitse siis Jumalan ja Saatanan välillä!



Presidentinvaalit ovat tällä hetkellä suuri testi nykylehdistölle. Miten on mahdollista, että toimittajat eivät saa mitään irti näistä ehdokkaista vai onko niin, että juuri nämä ehdokkaat eivät ole sopivia Suomen nykypresidentiksi ja siksi kaikki lyö pelkkää tyhjää? Tärkeää olisi selvittää, ketä nämä presidenttiehdokkaat ovat juuriltaan kuten myös minkälaisiin verkostoihin he kuuluvat koko elämänsä ajanjaksolta. Presidenttinämme ei voi olla "joka mies" sillä se ei enää ole turvallista nykyisessä maailmantilanteessa.



Nyt siis muuttamaan näitä instituutioita, jotka välittävät tietoa kansalle! Lehdistö ja media suureen arvoon! Nettilehdet kunniaan! Uutiset ja dokkarit ilmaiseksi kansalle ja telkkari lehdistön haltuun ja kaikki ohjelmat nettiin. Sitten rahastetaan siitä mitä ihmiset todella katsovat, esim. filmit, urheilu ja viihde. DOKKARIEN JA UUTISTEN PITÄÄ OLLA ILMAISIA! NE KUULUVAT HYVINVOINTIVALTION VÄLTTÄMÄTTÖMÄÄN INFRASTRUKTUURIIN! LISÄÄ ULKOMAISIA DOKKAREITA JA UUTISIA kaikkialta maailmasta, mutta varsinkin naapurimaista ! LISÄÄ ULKOMAALAISIA OHJELMIA! Koko tiedonsaanti maailmasta täysin avoimeksi ja ilmaiseksi tässä globaalissa maailmassa!



TV-LAITE TEKNISESTI TÄYSIN YKSINKERTAISEKSI JA SELLAISEKSI, ETTÄ SE VASTAA KUNNON SUURTA TIETOKONENÄYTTÖÄ KATSELUTARKOITUKSESSA JA SITÄ ON SITTEN NAUTINTO KATSOA! Television ja puhelimen täytyy olla laitteita, joita jokainen osaa käyttää ilman, että edes avaa jotain ohjekirjaa tai perehtyy laitteisiin sen enempää. Meillä on koko Nokia, mutta kuitenkaan meillä ei ole tämmöisiä puhelimia ja televisioita! Eipä olisi ihme, jos tämä viestintäteknologiakin olisikin tehty sellaiseksi, että sen avulla voidaan tehdä rikoksia kansalaisten sitä huomaamatta. Pöllitäänkö meiltä siis jotakin näiden laitteiden avulla? Rehellinen business ei tarvitse monimutkaisia laitteita, joiden käytön harjoittelemiseen ihmisiltä varastetaan elämälle tärkeää aikaa ja kiire yltyy yhä. Ei tarvitse kuin mennä kadulle, niin huomaa kuinka autotkin ajavat päivä päivältä kovempaa - on kuin kaikkia ajettaisiin takaa ja he pakenisivat jotakin.



OCCUPY YLE!



http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1524322/occupy_yle



Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sinä olet ihan sekaisin...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi yhdeksän