Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

vauvan oudot kakat

04.12.2011 |

Hei!

Onko kenelläkään ollut samanlaista kuin meillä.

11 kk vauva syö huonosti, kakkaa vihreitä kakkoja ja jos ovat toisenvärisiä niin kakat silloin samanvärisiä kuin peruna/porkkana tai mitä ruokaa nyt on sattunut syömään. Kakkailee 2-3 krt/pvä. Imeytyköhän ruuasta mitään elimistöön. Muussaan ruuat pääosin vielä hienoksi, jotta imeytyisi paremmin. Allergioita ei ole vielä todettu. Kovasti on itkuinen toisinaan. Kasvaa hoikkana.

Huolestuttaa tämä juttu. Kertokaa jos jollain vastaavaa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuulostaa kyllä allergialta...onko vauva testattu jotenkin? Meillä suolioireinen 1 v. lapsi ja verikokeissa ei näkynyt mitään. Suosittelen menemään yksityiselle allergologille, julkisella puolella testaukset kestää, eikä äitiä uskota (oman kokemukseni mukaan).

Imetätkö vauvaa? Jos imetät, kokeile jättää omasta ruokavaliostasi maitotuotteet, kananmuna ja soija pois ja katso auttaako. Meillä täytyi myös kotimaiset viljat jättää ( ja moni muukin) pois.

Mutta älä tosiaan turhaan stressaa ja mietiskele, kuten minä tein, vaan varaa heti aika allergologille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla