Onko kukaan testannut sitä kangaspalaa joka laitetaan
pyykkikoneeseen mustien ja valkoisten pyykkien sekaan. Kerääkö värin itseensä ja valkoinen pysyy valkoisena?
Kommentit (5)
En olisi varmaan edes kokeillut ko. lappusta jos sitä ei olisi jaettu ilmaiseksi. En nimittäin uskonut että sellainen voisi toimia. Olen ostanut jo muutaman paketin!
mullekin on tullut se ilmainen näyte,en ole muistanut vielä testata..jos kerta toimii,niin tuohan on aivan loistava keksintö!
Monet mustavalkoiset vaatteet mennyt pilalle,mutta pitääkin jatkossa käyttää tuota lappua,jos saisi värit pysymään :)
En kyllä edelleenkään sekoittaisi tummia ja vaaleita pyykkejä keskenään, mutta mustavalkoiset ja muut valkoraidalliset pysyvät kunnossa liinan avulla.
heitin mustien sekaan, mielestäni olivat hiukan harmaantuneet. Se lappunen oli aivan tumma. Huvikseni kokeilin, pyyhkeillä ei ollut väliä..
En ehkä ihan rajulla värierolla laittaisi tämän kokemuksen perusteella.
Uskomattoman hyvä keksintö.
Eipä tarvitse pestä vajaita koneita enää tai odottaa, että tulee tarpeeksi samalaista vaatetta pestäväksi.