Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksei elämässä mikään ole täydellistä?

Vierailija
07.11.2011 |

Vai onko vaan niin, ettei mun elämässä ole mutta muilla on?

Yritän kaikkeni saadakseni elämästäni täydellisen mutta aina joku kohta "repsottaa". Turhaannun ja tuskastun! Ihan oikeasti kärsin siitä kamalasti, että täydellisyyttä en meinaa saada millään vaikka kuinka kovasti yritän. Aina tulee joku kupru muuten hyvää juttuun.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikki asiat ja ihmiset ympärilläsi vaikuttavat myös sinuun tavalla tai toisella.En usko että yhdelläkään ihmisellä on täydellinen elämä

Vierailija
2/3 |
07.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Keskity vaikka johonki pieneen yksityiskohtaan ja tee siitä täydellinen. Kaada lasi vettä aivan täyteen pöydälle ja katso sitä. Se on täydellisen täynnä ja olet onnistunut!! Ei mutta, ei sentään, sehän tyhjenee koska lasista haihtuu vettä pois koko ajan.



Eli näin, et voi vaikuttaa kaikkeen. Täydellisyys on pääsi sisäinen kuvitelma jota ei ole olemassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elämä on vähän heikun keikun ja vinksin vonksin, mutta juuri siksi täydellistä. Kun osaa nauttia muuten hyvistä asioista, eikä tehdä niistä kuprusta sitä isoa asiaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi yksi