Miten teillä on oh hyllyt?? onko hölmön näköistä jos ne
"ripottelis" esim 2 eri kohtaan olohuoneessa?
Tänään lähdössä huonekaluostoksille ja aikomus ostaa uusi taso tv:lle+oheislaitteille, kirjahylly ja pari kapeampaa hyllyä joiden ovien taakse tulis cd/dvd ym levyt.
Ongelmana nyt se että haluaisin tuon vinon olkkarin seinän 2 sienähyllytason "alle" sen tv+oheislaitetason ja sohvan+kirjahylly(t) toiselle seinälle mutta sohva+3 hyllyä ei mahdu samalle seinustalle, ei riitä seinän pituus..
Jos laittais ne 2 kapeampaa hyllyä joihin tulee ovet eteen tuohon olkkarin ja keittiön väliselle seinälle, olisivat kuitenkin vielä oh puolella ns.
Kyllä on vaikeaa://
Kommentit (4)
Meillä on tv-taso, senkki ja vitriinikaappi.
Senkissä ja tv-tason laatikostoissa on pelit ja elokuvat ja musa.
Meillä on siis 2 eri seinää olkkarissa joista toinen "vino" ja toisella puolen kys seinämää keittiötä.
1 230cm pitkä ehjä seinäalue tuon lisäksi ja sitten pitkä seinäalue jossa sijaitsee ikkunat ja joka vie keittiönkin puolelle.
Ennen keittiötä ja terassille vievää ovea tuossa seinäosassa 70cm leveä ehjä seinäpinta-ala johon mietin tuota jos laittais 2kpl 30cm hyllyjä, ovellisia, toisiinsa kiinni ja niissä säilyttäis cd/dvd yms jutut.
Eli tv-taso-oheislaitetason paikka ja leveämmän kirjahyllyn ja sohvan paikka on hieman ?.
ap
ap
niin helpompi yrittää auttaa?
Täytyykö sohvan muuten olla seinällä? Meillä ei ole ollut vielä koskaan:-)
Meillä on olkkarissa 2 kirjahyllyä, 240cm ja 200m pitkät, kahdella viereisellä seinällä.
Keittiön ja parvekkeen oven välisellä pätkällä on vielä tv-taso.
niin helpompi yrittää auttaa?